Férové oblečení z přírodních materiálů – kvalita a provedení si vás získá

Jestliže vás již nudí nekvalitní móda za přemrštěnou cenu, může být vaší sázkou na jistotu oblečení z přírodních materiálů. Není žádným tajemstvím, že každá žena chce vypadat dobře za jakékoli situace – ať už jde do práce, na pracovní pohovor, nákupy nebo si jen posedět s kamarádkou nad šálkem lahodné kávy. Na cestě za co možná nejlepším vzhledem ale často přehlíží kvalitu vybraného oblečení, za které jsou mnohdy ochotné utratit nekřesťansky vysoké peníze. Nebojte se vybočit z řady a jděte na to chytře – bio oblečení vás neochudí na přitažlivém designu nebo pohodlném střihu, ale zároveň vám nabídne i něco navíc!

Konopí, bambus a biobavlna – materiály, které mají budoucnost

BIO oblečení se poslední dobou dostává do podvědomí stále většího okruhu lidí, což je jedině dobře. Jeho největší předností je použití přírodních materiálů, jako je například bambus, biobavlna či konopí. Jedná se o materiály, které jsou pěstovány bez použití toxických chemikálií a jsou barveny rostlinnými  barvami. Věděli jste, že při pěstování konvenční bavlny se na 1kg bavlny spotřebuje stejné množství chemických látek, použitých při jejich výrobě? To se vám u biobavlny nikdy nestane a proto je biobavlna velmi příjemná a zdravá na nošení. Konopí je zase velmi kvalitní materiál, oblečení z něj je pevné, odolné, dobře saje pot a má antiseptické vlastnosti.

Bambus je tak příjemný na nošení, že máte na těle pocit jako při nošení hedvábí. Zároveň má taky  jednu zcela výjimečnou vlastnost – v teple bambusové vlákno chladí a v zimě zahřeje.

Každý si najde to své

xdBTqChFE7mFLn5N6e-9z_huSMojKbStG8x2V-jBG73NijOqrwR0-4VYjyIRZBsurHCnOhoBIO oblečení si vás získá především pro svou kvalitu. U této módy již od samého začátku víte, na čem jste. K její výrobě byly použity jen čistě přírodní produkty, což vám dává záruku nejen zdravotní nezávadnosti, ale i dlouhé životnosti a odolnosti. Každá žena si dokáže přijít na své – ať už hledá perfektní halenku do práce, elegantní sukni pro speciální příležitosti nebo pohodlné noční prádlo, ve kterém upadnout do říše snění bude radost. Jestliže se chcete cítit pohodlně za jakékoli situace, je pro vás BIO oblečení jasnou volbou číslo jedna!

Staňte se i vy součástí fair trade

Není žádným tajemstvím, že oblečení je vyráběno v zemích třetího světa. Lidé, kteří pěstují např. bavlnu, tráví většinu svého času v práci, starají se o pole a plantáže a často se do výroby produktů zapojuje celá rodina. Smutné na tom je, že za svou práci mnohdy nejsou patřičně ohodnoceni a pokud nesouhlasí s podmínkami prodeje, sami sebe odsoudí k živoření na pokraji bídné chudoby.

Za výrobu většiny oblečení, vděčíme lidem, kteří jsou rovněž z třetího světa, jen s jednou výjimkou – za svoji práci dostávají spravedlivou odměnu, jejich pracovní podmínky jsou bezpečné a mají možnost pracovat bez strachu o to, za kolik prodají svojí produkci;  mají totiž garantovanou minimální cenu, neboť jsou součástí obchodního modelu Fair Trade, který  garantuje spravedlivou odměnu, bezpečné pracovní prostředí a možnost dalšího rozvoje.