Gelové nehty – Jak na to?

Gelové nehty jsou dnes velmi využívanou variantou vedoucí ke krásnému vzhledu vašich rukou. Gelové nehty si může nechat udělat prakticky každá žena, která chce, aby její ruce vypadaly opravdu k světu a bylo možné se s nimi při různých příležitostech chlubit. V každém případě není problém nechat si je aplikovat někde u profesionálů. Pokud si však troufnete sami, můžete si je udělat z pohodlí domova. Jak tedy na gelové nehty?

Přípravu nepodceňte

Hodně důležitá je u modeláže gelových nehtů zejména precizní příprava. Právě ona je totiž prvním předpokladem úspěšné aplikace. Nehet je zapotřebí nejprve úplně očistit prostřednictvím papírového polštářku a speciálního čističe. Mastnota a jiné nečistoty budou rázem pryč a můžete začít. Ještě předtím ale za pomocí některých nástrojů z manikúry odstraňte kůžičku nacházející se v okolí nehtů. Nehet ještě navíc musíte zabrousit a naneseme na něj pomocnou tekutinu.

Šablona a její role

Přírodní nehet, na který nanášíme gelové nehty, by měl být dlouhý přibližně 1 milimetr. Šablonu na nehet přesně naneseme a musíme ji ohnout takovým způsobem, aby vytvořila stejnou linii spolu s nehtem. Na nehet se pak dá do podkladu gel, který se tvrdí za pomocí UV lampy. Následně je zapotřebí sundat šablonu a nehet dobrousit pilníkem. Pak můžeme nanést francouzskou manikúru nebo jiné barevné vzory. Letos opět frčí pastelové barvy a je poměrně jedno, zda dáte přednost jedné barvě či barevným kreacím.

Modelace nehtů

Nehet se modeluje pomocí gelu. Na počátku je nezbytné nanést gel do středu a pak postupně jít do kraje. Vytvořit musíme takzvaný C oblouk. Gel bude přitom nanesen ve dvou třetinách nehtového lůžka. Na gel si musíme dát velký pozor, jelikož by mohl vytéct na pokožku. K jeho vytvrzení použijeme opět UV lampu. Ve druhé fázi musí dojít k roztažení gelu až k nehtovému lůžku. Když dojde k vytvrzení, odstraníme pouze zbytek gelu a máme krásné nehty. Ne každý si však na tento proces troufá a tak raději dá přednost návštěvě studia či vlastním přirozeným nehtům.

Fotografie publikována se svolením vudhikrai Photography/FreeDigitalPhotos.net