Hledáte speciální dárek na Valentýna? Těmito potěšíte každou ekologicky smýšlející ženu

Pokud máte doma ekologicky smýšlející partnerku, pak už určitě víte, že na výběru dárků si musíte dát obzvlášť záležet. Valentýn v tomto případě není výjimkou. Právě naopak – právě tento svátek může být pro vás velkou dárkovou výzvou. Proto vám přinášíme několik originálních tipů, jak oslavit letošní Valentýn udržitelně.

Praktické eko dárky (nejen) na Valentýna

Běžné valentýnské dárky jsou ve své podstatě značně neekologické. Představte si například, že koupíte klasickou kytici. Ta vydrží jen několik dní a putuje na smetiště. O nic lepší není ani klasický pozdrav nebo čokoláda. Pokud chcete partnerce ukázat, že vám záleží nejen na ní, ale i na přírodě, vsaďte na následující praktické eko dárky.

# 1 Tak trochu jiný valentýnský pozdrav

Pokud není vaše polovička s vámi a chcete ji na tento speciální den potěšit valentýnským pozdravem, udělejte to jinak. I papírová valentýnka může být totiž ekologická, pokud sáhnete po výrobku z recyklovaného materiálu. Nebo nahraďte papírovou formu digitální a pošlete vaší polovičce jednoduše elektronickou pohlednici nebo pozdrav přes SMS. Konečně, nebudete první ani poslední – různé elektronické podoby valentínek totiž již tradiční poštu dávno překonali.

# 2 Pokojová květ namísto kytice

Většina žen miluje květiny. Pokud však máte doma pravou milovnici přírody, s živou kyticí u ní nepochodíte. Výbornou alternativou ke krátkodobé kytici je kvetoucí rostlinka v květináči. Pokud si nevíte z široké nabídky hrnkových květin vybrat, sáhněte například po osvědčených orchidejí. V květináči navíc nemusí být zasazen pouze klasický květ, ale například i různé bylinky.

# 3 Něco pro mlsný jazýček

Pokud máte partnerku, která neodolá sladkostem, připravte její překvapení v podobě udržitelné čokolády. Ano, i taková existuje. Vyrábí se za použití schválených metod, které mají zajistit, aby nejen výrobci čokolády, ale i pěstitelé kakaa a dodavatelé jednotlivých přísad mohli pokračovat ve výrobě plodin, které jsou náročné na pracovní sílu. Mezi značky takových čokolád patří například Evol, Loving Earth či Green & Black ‚s.

# 4 Pro romantiku při víně

Výbornou volbou, jak si spolu můžete užít romantický valentýnský večer, je stáhnout po láhvi vína. V tomto případě uděláte dobře, pokud koupíte láhev od některého z lokálních pěstitelů. Pokud toužíte po skutečně ekologickém víně, hledejte víno s certifikátem. Takové vína musí splňovat přísné podmínky výroby, zpracování, přepravy a skladování. Pěstují se organicky a vinaři jejich pěstují šetrně k životnímu prostředí, a nepoužívají přitom žádné chemické výrobky.

# 5 Praktické ekologické doplňky

Přemýšleli jste, jaký praktický doplněk by se vaší partnerce sešel? Neváhejte a obdarujte ji nějakým kouskem oděvu – například praktickým šálem, šátkem či kabelkou. Právě obchody s módou patří k těm, které dokáží označit udržitelné výrobky asi nejvýrazněji. Pochopili totiž, že lidem začíná na životním prostředí opravdu záležet a přizpůsobili tomu i svou nabídku. Dnes už i v internetových obchodech najdete kousky se skvělým designem, které jsou zároveň i kvalitní a mají férovou cenu – a to vše s puncem odpovědnosti a ohleduplnosti vůči životnímu prostředí.

A kde takové produkty hledat? Viz například nabídku obchodů Freshlabels nebo Orsay, ve kterých najdete i udržitelné značky. A určitě vás potěší i fakt, že i při nákupu takových udržitelných produktů dokážete ušetřit, pokud využijete Freshlabels slevový kód či Orsay slevový kód.