Hudba je lékem proti bolesti

Co je to hudba? Co je to, co mám ulehčí od naši bolesti? Čím je tak tajemná, kouzelná? Mnoho otázek a jen jedna odpověď. Je to její tón, zvuk, který dokáže pohladit po duši a dokáže vyléčit nejednu bolest.

Mnoho věděckých studií to prokazuje. Hudba je lékem, který je pro všechny, kdykoliv a kdekoliv. Už kdysi dávno naši předkové věděli o tom, že hudba jim pomáhá nejen překonat těžká období, ale byl to taktéž prostředek ke komunikaci a vzdělávání. Hudba je tedy dar, univerzální, emocionální, který nám umožňuje cítit.

Kdy poprvé slyšíme hudbu?

Ačkoliv se to nechce zdát, ale líbezné tóny již slyší miminko v maminčině bříšku. Proto mnoho nastávajících maminek pouští svoji oblíbenou hudbu, nebo dítěti zpívá. Miminko to buď utěší, nebo si v bříšku udělá menší „párty“. Tyto líbezné tóny si dítě zapamatuje, i když již bude na světě.

Hudba je dar

Poslouchat hudbu umí skoro každý člověk. Každý má svůj styl a někdy je i  zarážející, že byť to nemá rytmus, natož melodii, tato skladba je velice populární. Ale o hudbě to asi nebude. Nicméně, mít talent na hudbu je svým způsobem dar. Dar, který nemůže mít každý. Talent se dá poznat již v útlém věku dítěte. Díte si zpívá, rychle se učí na hudební nástroje a rytmus je automatická záležitost. V tomto věku je tedy dobré rozvíjet schopnosti dítěte. Rychleji se mu rozvíjí mozek, cítění a mnoho dalších pozitivních vlastností. I když rozvíjení hudebního talentu není levnou záležitostí, měli bychom si uvědomit, že to neděláme pro sebe, ale pro nadané dítě. A snad i časem my budeme hrdí na své dítě, kolik toho dokázalo a jaký kus cesty ušlo například jen pro kousíček slávy.

Zázračný lék

Hudba je lék. Toto tvrzení je více než 100% pravdivé. Mnoho studií poukazuje na to, jak hudba dokáže vyléčit nejednu bolest. Zvláště tu psychickou. Když jste smutní, pustíte si pomalou, melodickou hudbu a jako čarovným proutkem se bolest zmírni. Chcete-li se na chvíli zastavit, zapomenout, vzpomenout, zaposlouchejte se do líbezných tónů vaši oblíbené písně a vnímejte nejen slova, ale i melodii.

Fotografie publikována se svolením od Imagerymajestic Photography FreeDigitalPhotos.net