„Stále nenávidím mateřství,“ zpověď upřímné matky, která nezměnila názor ani pět měsíců po porodu

Fotografie: Depositphotos

Být matkou je prý ta nejúžasnější věc na světě. To jistě ano, ale upřímně, ne každá vteřina je pro mámu vrcholem blaha.

Mateřství s sebou přináší takové životní změny, že je na ně málokterá žena skutečně připravená. Představit se to nedá, musí se to jednoduše zažít. Probdělé noci, neustálý pohotovostní režim a k tomu kupa dalších věcí, které je potřeba udělat. Předešlý nezávislý a aktivní život je ten tam a celý svět se smrskne na jediné – co nejlépe se postarat o dítě.

Mateřství je podvod

Mladá australská maminka Nikki Munozová nemaže med kolem pusy sama sobě, ani ostatním. Naprosto upřímně vyjádřila, co si o mateřství myslí. Její nekompromisní postoj tak může mnohé zarazit. Kupodivu se však setkala většinou s podpůrnými postoji ostatních matek, které její názor sdílí. Jen by ho nejspíš nevypustily takto veřejně do světa.

Překvapila, už když jejímu synkovi byli tři měsíce. „Mateřství je na ho*no a já ho nenávidím a věděla jsem, že ho budu nenávidět, a ku*va to nenávidím. Mateřství je podvod. Je to neskutečný podvod,“ neudržela se hned v prvním upřímném příspěvku. To, co mnozí považovali za těžké poporodní období, které se zlepší, jak její chlapec povyroste, však u ní nijak nepolevilo.

Ostatní ženy ji podpořily

A tak o dva měsíce později svůj postoj opět potvrdila. Jasně uvedla, že svého syna velmi miluje, to však neznamená, že miluje i mateřství samotné. „Je mu skoro pět měsíců a pořád je to na nic. Pořád to nesnáším. Mateřství není pro každého.“ Nechtěla však, aby ji lidé pochopili špatně. O svého syna se ukázkově stará a je v tom opravdu dobrá. Sama prý neví, jak je to možné, a nečekala, že jí to půjde tak dobře. To však neznamená, že si to užívá.

@uselessuploads Motherhood: it still sucks ?#mumsoftiktok #momsoftiktok #parentsoftiktok #parentingtips #mumlife #mom #parentingadvice #mumadvice #fypシ #fyp ♬ How`s Your Day – aAp Vision

Její video už zhlédlo téměř půl milionu lidí. Možná je tak tento problém častější, než by se mohlo zdát. Mnoho žen ji podpořilo i příspěvkem. Jedna z nich uvedla: Být mámou je úžasné, ale mateřství je to nejstrašnější, co jsem kdy zažila.“ Jiná žena zase napsala: „Je mi jedno, co říká kterýkoli rodič. Všichni máme při výchově dětí chvíle, které nenávidíme, bez ohledu na to, jak dokonalí v mateřství můžeme být.“

Mateřství není procházka růžovým sadem

Nikki si tak svou upřímností dovolila otevřít pověstnou Pandořinu skříňku. Představa dokonalé ženy a matky, která se mileráda obětuje, vše vezme na svá bedra, vše zařídí, a ještě si to bude užívat, je skutečně pouhou představou. Většina žen by se do této škatulky sice vejít chtěla, ale realita je úplně někde jinde. Pak je dost úlevné, když si dovolíte říct, že byste teď opravdu raději klábosila s kámoškou u kávy nebo lezla někde po horách, aniž by vás za to někdo odsuzoval a zpochybňoval vaši lásku k dítěti.

Zdroj: Tyla