Plodnost – strašák mnoha žen. Víte, jak ji podpořit?

Plodnost – jedno slovíčko, které nedá spát mnoha ženám. Není žádným překvapením, že současná doba je ve spoustě ohledech úplně jiná, nežli jaká bývala před několika lety. Zatímco dříve bylo cílem většiny žen co nejdříve založit rodinu, dnes dává mnoho z nich přednost kariéře a děti odkládají až do pozdějšího věku. Je dokázáno, že čím je žena starší, tím se její plodnost snižuje. Rovněž je ale pravda, že i mnoho mladých a podle statistik plodných žen má s otěhotněním problém. Proč tomu tak je? A dá se v takovém případě věřit statistikám? Na to se blíže podíváme v dnešním článku!

Plodnost? To nejsou jen čísla a statistiky!

Hned zkraje si upřímně řekněme, že že vždy jsou statistiky čistou ukázkou pravdy. Nejrůznější čísla ukazují, že čím je žena starší, tím je její plodnost nižší – to je sice pravda, ale rozhodně se nelze řídit jen tímto faktem. Jak jsme již psali výše – i mnoho mladých žen má s otěhotněním problémy a to i přesto, že dle statistiky mají ty největší předpoklady pro početí. Proto pamatujte, že se v tomto ohledu rozhodně nelze řídit jen čísly.

Jak podpořit plodnost? Máme několik tipů!

Dobrou zprávou je, že lze ženskou plodnost podpořit. Jestliže jste dala přednost práci před rodinou a vyšší věk vám již klepe na dveře, nebo naopak patříte mezi ženy, které mají s otěhotněním problém, pak se můžete následujícími řádky inspirovat – víme, jak plodnost podpořit!

  • Omezte kouření

    Jednou z příčin vašich problémů s početím může být kouření. Je dokázáno, že příjem nikotinu postihuje všechny orgány a zároveň ničí vnitřní prostředí vaječníků. Což znamená, že čím déle a čím více budete kouřit, tím snížíte svou šanci na úspěšné a přirozené otěhotnění.

  • Začněte cvičit

    Určitě víte, že se všude píše, že jen dobrá fyzická kondice dokáže podpořit vaši plodnost. Odborníci tvrdí, že je-li žena v kondici, nemá s otěhotněním problémy. Především hmotnost je v tomto případě důležitým faktorem. Máte-li nadváhu, pak je právě vaše vyšší váha příčinou problémů, proč nemůžete přijít do jiného stavu.

  • Předejděte onemocnění

    Není žádným překvapením, že jakékoli gynekologické onemocnění může být předzvěstí číhajících problémů s plodností. Nezáleží na tom, zda půjde o záněty, mykózy či nepravidelnou menstruaci – je dobré těmto problémům předejít a pokud už se vyskytnou, tak je to nejrychleji a nejefektivněji řešit. Nic nepodceňujte, mohlo by se vám to vymstít.

Fotografie publikována se svolením Patrisyu FreeDigitalPhotos.net