Spolehlivé charakteristiky, podle kterých bezpečně poznáte toxického člověka

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste již někdy setrvávali ve vztahu s toxickým člověkem, tak víte, že takové vztahy jsou velmi únavné a je těžké ze z nich dostat.

Během svého života poznáte velké množství lidí. Bohužel ne každý z nich je pro váš život přínosem. Jsou to také lidé, kteří vás rozesmutní, nebo lidé, které byste nejraději nepotkali, ale je dobře, že se to stalo, protože pro vás byli ponaučením. Nejhorší je, začít se bavit s někým, kdo je toxický. Tito lidé se z vás totiž snaží vysát veškerou energii. Tento člověk může být známý nebo kolega, který se vždy usmívá a i tak se po rozhovoru s ním cítíte unaveni.

Je to skvělý manipulátor

Tento člověk využívá všechny lidi okolo sebe a vždy dosáhne toho, co chce. Snaží se vás přimět věřit, že mu něco dlužíte a vy se pak k němu cítíte zavázaní, protože máte potřebu mu se vším pomoci. Když něco udělá špatně, vždy ví, na koho to svést a kdybyste mu náhodou někdy něco vyčetli, zahraje to na vás tak, že se špatně budete cítit vy.

Fotografie: Pixabay

Nikdy se vám neomluví

Je to člověk, který si myslí, že všechno dělá perfektně a nikdy za nic se nemusí omlouvat. Pomalu ani neví, co to slovo omluva je. Nikdy nepřizná svoji chybu a ani na chvilku nepomyslí na to, že by se opravdu mohl mýlit. A ať už se stane cokoliv, vždy si najde způsob, jak všechno svést na vás.

Fotografie: Pixabay

Neustálé změny nálad

Jednoho dne za vámi přijde šťastný, slušně s vámi mluví a dokonce vás možná i za něco pochválí. No a další den se chová tak, že si připadáte jako kus hadru a nestydí se vás urazit. A vy se pak ptáte, jestli jste mu něco udělali a on je na vás naštvaný.

I ve své mluvě je toxický

Věta je pouhá skupina slov, to co z ní dělá větu toxickou, je způsob, jakým byla zformulována a vyřčena. Problém totiž není v tom, co říkáte, ale jak to říkáte. A o tom to je. Toxický člověk vám může říct větu, která vás urazí a když se ohradíte, tak vám řekne, že přece nic tak strašného neřekl, že jste to špatně pochopili.

Fotografie: Pixabay

Co dělat, když kolem sebe máte toxického člověka

Nemá absolutně smysl zkoušet předělat toxického člověka. Ztrácíte nejen svůj čas, ale i energii. A to je přesně to, na co takový člověk čeká. Má ze sebe lepší pocit, když vidí, že má nad ostatními navrch. Pokud je to jen trošku možné, odstraňte tohoto člověka ze svého života.

Zdroj: VeryWellMind