Jak poznáte u muže závislost na alkoholu

Alkohol je metla lidstva. Řeči o tom, že někdo zametat musí, jsou mnohdy z úst lidí, jež jsou na alkoholu závislí, přinejmenším nemístné. Závislost je neskutečně nepříjemná záležitost, jelikož takto nemocný člověk není schopen normálního života a neustále potřebuje doplňovat svou hladinu alkoholu. Narušuje tím denní režim a mnohdy končí v lepším případě v léčebně pro závislé na alkoholu. Aby se člověk vyléčil, je zapotřebí na závislost přijít co nejdříve. On sám si ale tento zlozvyk neuvědomí a bude vám donekonečna tvrdit, že závislý není. Jak tedy vlastně jeho závislost poznáte?

Zanedbává své povinnosti

Prvním příznakem alkoholismu je zejména zanedbávání povinností. Každý z nás musí za den řešit mnohé důležité nejenom pracovní úkony. Pokud je nesplníme, pak se nám logicky začnou úkoly kupit a nastává problém spočívající v tom, že nestíháme. Lidé závislí na alkoholu se do takovýchto situací dostávají zcela běžně. Pokud jim něco vytknete, tak je jim to většinou jedno a situaci nijak neřeší. Lhostejnost je pro vás ale neskutečně ubíjející, tak ji netolerujte a zkuste si s mužem promluvit.

Nechodí do práce

Pokud se alkoholismus již projevuje zanedbáváním pracovních povinností, nastává značně nepříjemná situace. Jestliže je daný muž zaměstnán někde na dobu určitou či neurčitou, tak se na alkoholismus přijde poměrně snadno. Pokud se zaměstnavateli nezdá, tak mu jednoduše dá dýchnout a následně s ním po pozitivním testu rozváže pracovní smlouvu. U osob samostatně výdělečně činných je situace poněkud složitější. U těch se přijde na alkoholismus mnohdy i hodně pozdě.

Nemá na vás chuť

Alkoholismus se zcela logicky projevuje i v mezilidských vztazích. Muž závislý na alkoholu nemá často chuť ani na něžnosti a na intimní život jako takový. Neustále hledá výmluvy, které jsou po čase doslova trapné. Z vaší strany by měla následovat nejen domluva, ale především snaha o pomoc.

Fotografie publikována se svolením Naypong Photography/FreeDigitalPhotos.net