Přinášíme vám 4 tipy – Jak se naučit anglicky

Potřebujete se naučit cizí jazyk kvůli práci, cestování nebo jen tak pro svoji potěchu? Poradíme, jak se naučit efektivně mluvit anglicky. Čtěte dál a objevte naše rady, tipy, popřípadě chyby, které při svém studiu děláte.

Jak je to se slovní zásobou?

Slovní zásoba je bezpochyby důležitá. Nevytvoříte bez ní jedinou větu, ovšem pozor. I ti, kteří umí tisíc slovíček, nemusí být schopni sestavit z nich větu, které by někdo porozuměl! Není tedy důležité vzít si do ruky slovník a učit se všechna slovíčka. Učili byste se je zbytečně. Pokud byste je běžně neužívali, z hlavy by se vám nejspíše brzy všechna vypařila. Učte se proto taková, kterými jste běžně obklopeni. Nábytek v kuchyni, členové vaší rodiny, čísla, barvy, zvířata. Taková si můžete i procvičovat sami doma ve vlastním bytě nebo na kterémkoliv obrázku v letácích supermarketů.

Gramatiky se nebojte

Ve škole se děti učí pořád dokola gramatiku, která určuje stavbu věty v přítomném, budoucím, předbudoucím, předminulém nebo jiném čase. Učí se spoustu dalších gramatických jevů, které jsou sice důležité, ale v běžném životě vás nikdo známkovat za špatný slovosled nebude! Nejdříve začněte mluvit. Je důležité, abyste mluvili plynule a pořád se nezasekávali. Nepřemýšlejte, zda jde první sloveso nebo příslovce. Časem gramatika přijde sama. Vždyť my taky rozumíme cizincům, kteří neskloňují a neskládají věty správně.

Čtěte anglické texty

Začít můžete s lehkými články, které nejsou příliš orientovány na jednu tematiku, potom by v nich totiž mohly převládat obrodné termíny, které by vám zamotaly hlavu. Skvělou volbou jsou povídky či příběhy pro děti. Je v nich angličtina jednoduchá, přizpůsobená dětem. Později si můžete dávat vyšší cíle a jednou určitě zvládnete přečíst celou knihu. A jedno upozornění – nikdy není potřeba porozumět každému slovíčku v textu! Pokud pochopíte smysl vět, o čem jsou, máte vyhráno. Nikdo nezná všechna slovíčka světa, ani rodilí mluvčí.

Obklopte se rodilými mluvčími

Ať už zvolíte jazykovou školu, kde na vás nepromluví jinak než anglicky, nebo vyjedete do zahraničí, je důležité, abyste se pohybovali v prostředí, kde angličtinu uslyšíte opravdu na každém rohu. Mnoho lidí vyráží do ciziny, kde pracují jako au-pair nebo uklízečky. Jednak si něco můžete vydělat, a navíc budete umět jazyk. A to se vyplatí!

Fotografie publikována se svolením ntwowe Photography/FreeDigitalPhotos.net