Jak si vytunit žabky – Videonávod

Žabky patří mezi hojně rozšířenou a oblíbenou letní obuv. Zatímco někdo je nosí pouze na pláži a dovolené, jiný v nich vyrazí klidně i do práce. Mohou být různých materiálů: látkové, riflové, kožené, umělohmotné a mnoho dalších. Dokonce i žabky na klínku. Mnohdy doma v botníku nalezneme i několik párů žabek, protože některé jsou za velmi přijatelnou cenu. Pokud patříte mezi ty, které ujíždějí na této obuvi, přinášíme pár tipů, jak si žabky „vytunit“ podle vlastního vkusu.

Zdobení žabek pomocí šátku

Jestli už vaše žabky dávají znát, že jsou nošeny delší dobu, ale nehodláte se jich docela vzdát, můžete kolem pásku omotat šátek. Ten však nebudete nikde stříhat, ale následně si jej omotáte kolem nohy a zavážete. Použít můžete šátky různých barev či jednobarevné. Takto můžete mít žabky pokaždé jinak.

Zdobení žabek pomocí barevné příze

Použít se dá například háčkovací příze, kdy si spojíte tři různé barvy: bílá, růžová, krémová nebo jiné dle vaší volby. Pro tuto variantu jsou vhodné žabky, které mají pásky přichyceny přes otvory a zasahují do spodní strany. Ty vyloupneme ven a přichytíme ze spodní strany přízi a opět špunty zacvakneme do otvorů. Omotáme kolem dokola barevnou přízi a žabky následně ozdobíme kytičkou (může být háčkovaná) nebo perličkami.

Kompletní předělávka žabek

Pro tento případ vkládám pod článek videonávod, jak si udělat žabky dle vlastního gusta. Tvrdé a nepoddajné umělohmotné pásky odstřihněte a vyhoďte. Nahradíte je měkoučkým proužkem z trička či šátku. Pásky, které uvidíte ve videu, se dají koupit již hotové v klubíčku. Fantazii se meze nekladou a rovněž můžete volit různé způsoby zavazování. Přeji příjemné tvoření a spoustu krásných a originálních žabek.

Fotografie publikována se svolením olovedog Photography/FreeDigitalPhotos.net