Jakmile přinesete nové punčocháče z obchodu domů, dejte je okamžitě do mrazáku. Zabráníte tak zásadní nepříjemné věci

Fotografie: Depositphotos

Punčochové kalhoty má ve svém šatníku snad každá žena. Pokud i vás trápí jejich krátká životnost, vyzkoušejte triky, kterými ji můžete výrazně prodloužit.

Historie punčochového zboží sahá až do starého Egypta, o čemž svědčí i nálezy v několika tamních hrobkách. Během doby své existence prošlo celé odvětví celou řadou proměn. Jedna z nich se odehrála ve 40. letech minulého století, kdy byl vynalezen nylon. Ten nahradil dříve běžně používané hedvábí a učinil tak punčochové kalhoty dostupnější. Od té doby jsou „nylonky“ běžnou součástí šatníku takřka každé ženy. Zjistěte, jak s pomocí několika triků jejich životnost prodloužíte na maximum.

Za každou cenu se vyvarujte poškození vláken

Nejčastějším důvodem koupě nových nylonových punčochových kalhot, je zatržení a znehodnocení těch předchozích. Abyste se vyhnuli vytahaným a zpřetrhaným vláknům, myslete na dvě věci. Zaprvé – své „nylonky“ perte jen a pouze v ruce. Ruční praní je obecně šetrnější a předejdete jím poškození vláken, které je při praní v pračce více než pravděpodobné. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, volte jemný prací prostředek a po vyprání je pláchněte směsí studené vody a cukru (vlákna se tím zpevní).

Dalším trikem, jak prodloužit životnost „nylonek“ je aplikace laku na vlasy. Jednoduše si je na sebe navlékněte a na choulostivá místa čili ta, která jsou nejnáchylnější k roztržení, aplikujte trochu laku na vlasy.

Vlákna rovněž zpevníte i tím, že nové punčochové kalhoty vyjmete z originálního obalu, opláchnete studenou vodu a vložíte do plastového sáčku, který přes noc umístíte do mrazničky. Druhý den sáček jednoduše vyjměte a „nylonky“ nechte rozmrznout. Kromě vyšší životnosti by se rovněž neměly nelichotivě vytahovat.

Naučte se je nosit správně

Druhou nejčastější příčinou, proč jste nuceni své zánovní nylonové punčochové kalhoty vyhodit, je díra. Jakmile se na tomto materiálu díra jednou objeví, je jasné, že se blíží rychlý konec. Abyste se vzniku děr vyvarovali, zamyslete se, jak můžete snížit riziko jejich vniku na minimum. Kupříkladu byste pod „nylonky“ měli volit bavlněné spodní prádlo, po kterém materiál punčochových kalhot lépe klouže. Rovněž zvolte boty bez zipů, popřípadě si do bot vezměte decentní ponožky.

Fotografie: Freepik

Jiným způsobem, jak předejdete tvorbě zbytečných děr, je vhodně zvolená velikost punčochových kalhot. Pokud si pořídíte o číslo větší, nevzhledně na vás visí a krčí se v oblasti kolen a kotníků. Ovšem pokud zvolíte o číslo menší, jsou více napnuté a snáze se protrhnou. Proto je lepší, když máte možnost si „nylonky“ vyzkoušet přímo v obchodě, nebo je můžete v případě nevhodně zvolené velikosti vrátit.

Zdro: Today