Kalhoty mohou vypadat dobře i na obézní postavě. Stačí se řídit jedním z pěti pravidel pro jejich výběr

Fotografie: Freepik

I obézní ženy mohou vypadat dobře. Pokud víte, jaké oblečení nosit, nepotřebujete štíhlou postavu. Přinášíme 5 tipů, jak na výběr kalhot pro obézní ženy.

Ne každá žena se může pochlubit štíhlou postavou. To však neznamená, že musí nutně nosit jen pytel od brambor. I obézní žena může vypadat stylově. V dnešní době řada lidí hodně dá na první dojem. Důležité je tedy vypadat co nejlépe. Stejně tak důležité je ale pohodlí a mobilita, což nabízí právě kalhoty. Jak ale na jejich výběr, pokud jste robustnější postavy? Pokud dodržíte těchto 5 pravidel, budete vypadat víc než dobře.

Doporučené materiály

Pokud jste obézní, neměli byste se zajímat pouze o střih kalhot či jejich barvu, ale zejména o jejich materiály. Už jen to, jak kalhoty budou sedět, závisí právě na kvalitě materiálu. Obézní ženy mohou volit kalhoty z bavlny, silného hedvábí, husté a pevné látky, jako jsou například džíny nebo materiály, které se používají na kostýmky. Naopak vyhnout by se měli žakárové tkanině, popelínu nebo tkaniny s velkou strukturou, jako jsou například buklé tkaniny.

Fotografie: Freepik

Doporučený střih

Důležité je zvolit taktéž ten správný střih. Pro každou postavu se hodí trochu jiný střih, a obézní postavy mohou mít různé tvary. Ideální možností je najít dobrý vzor kalhot pro obézní ženy s rovným klasickým střihem. Dobré je taktéž nechat si kalhoty udělat na zakázku. To ale každý z nás nechce financovat. Avšak také v obchodech můžete najít střih, který vám bude padnout.

Pro obézní postavu se hodí rozšířené nebo rovné strečové kalhoty s třmenem, upravený model nahoře volný a dole se zužující, prostorné kalhoty v orientálním stylu vyrobené ze splývavé látky. Naopak naprosto nevhodné jsou neformální kalhoty, střih slim-fit nebo skinny, ultra tenké legíny.

Trendy podle vašeho stylu

Kalhoty, které vám sedí, jsou módní. Nemusíte se řídit posledními trendy, ale noste to, co na vás vypadá dobře. Jedině tak se budete cítit dobře. Tímto pravidlem se řiďte a nenechte se zmást posledními módními výstřelky. Pokud máte nejen velké boky a masivní horní část, ale také krásný výrazný pas, pak džíny s vysokým pasem pomohou zdůraznit to, co je nutné. Ženy s dlouhýma nohama mohou nosit kalhoty s manžetami dole.

Vhodné barvy a vzory

Neomezujte se pouze tmavými odstíny. Ty kromě toho, že zeštíhlují, také zvyšují věk. Světlé kalhoty by měly být jednobarevné. Pokud vybíráte vzory, vybírejte středně velké, nebo svislé čáry kontrastní barvy.

Správná kombinace oblečení

Dobrým řešením jsou prodloužené bundy a zavinovací vesty, barevně uzavřít horní i dolní část, barevná shoda opasku a kalhot. Noste boty na podpatku a kabelky s dlouhým řetízkem, které prodlužují postavu. Naopak nenoste kontrastní kombinace kalhot a topu, světlé pásky, tenisky a baleríny, masivní kabelky s krátkými držadly a nikdy nezakasejte halenku do kalhot.

Zdroj: Redakce