Káva pomůže s celulitidou

Celulitida (pomerančová kůže) netrápí jen starší ženy, i když je většinou spojována právě s věkem. Strava, nedostatek pohybu a současný životní styl ji nahrávají do karet. Na její odstranění nezřídka vynaloží nejedna žena značné množství financí.

Bojovat se s ní dá přitom i jinými a levnějšími způsoby. Za zmínku určitě stojí stravovací návyky, pohyb, masáž a domácí prostředky. Jedním z velmi účinných prostředků, který najdete doma, je káva. Paradoxem je, že pití kávy k jejímu rozvoji přispívá, kdežto její použití zvenčí ji pomáhá odstranit.

Co vše přispívá k tvorbě celulitidy?

  • Kouření, alkohol, pití kávy
  • Stres
  • Nedostatek pohybu
  • Genetické dispozice – dědičnost
  • Špatná životospráva
  • Nadváha/obezita
  • Hormonální změny
  • Upnuté oblečení

Káva jako účinný prostředek

Kofein, jenž se nanese na pokožku, vyvolá zrychlení krevního oběhu právě v místech, kde se nachází. Vypíná a vyrovnává pokožku, takže zmírňuje celulitidu. Kofeinový peeling či masáž a zábal neskutečně zmírní její projevy. Při pravidelném a dlouhodobém aplikování kofeinových zábalů se zaktivují tukové zásoby, které mají na svědomí nevzhledné hrbolky a dolíčky a dojde k vyléčení celulitidy. Pravdou je, že je to dlouhodobější proces a nelze očekávat nemožné ihned a zázraky do tří dnů.

Jak dlouho to trvá?

Chce to kofeinovou léčbu aplikovat pravidelně a dlouhodoběji. Nejvíce bývají celulitidou postižená stehna, ale i kolena či paže. Pro dosažení kýžených výsledků je potřeba kofeinový zábal provádět alespoň 3x do týdne po dobu půl až jednoho roku. Pravdou je, že doba to není opravdu krátká, ale ušetříte si tak tisíce korun za kosmetickou péči v salónu. Celulitida se vám také nevyskytla během noci, proto buďte trpěliví a dopřejte si čas.

Jak se celulitidy zbavit hned?

Jestliže vás přírodní, levná domácí metoda příliš nezaujala, pak nezbývá, než dát pomerančové kůži navždy sbohem díky estetické rázové vlny. Jedná se o neinvazivní a bezbolestnou metodu, která nepoškozuje povrch kůže. Před zákrokem ani po něm nenastávají pro klienta žádná omezení. Ovšem za krásné nožky a zadeček zaplatíte v rozmezí od 6 do 12 tisíc korun. Záleží, jak moc vás celulitida postihla.

Obrázek: pixabay.com