Klíč k úspěšnému online podnikání? Dokonalý e-shop!

Mezi pojmy, které patří k internetovému obchodu, patří e-shop. Internetových obchodů dnes existuje nespočet. To dokazuje i to, že Česká republika patří mezi e-shopové velmoci se svými 37 000 aktivními online obchody. Jak by měl vypadat správný e-shop, který je dnes nutností mnoha malých i velkých podnikatelů?

Online podnikání

Pokud jste podnikateli a potřebujete se dostat do většího povědomí, možná je online obchod právě to, co vám chybí k vašemu cíli. Mnozí malí podnikatelé se brání zakládání e-shopů. Je to náročné na čas, počáteční vklad je vysoký a mnohdy se e-shop ani pořádně nerozjede kvůli nezkušenému tvůrci. Prvotní překážky však můžete snadno překonat a e-shop může mít úspěch.

E-shop není jen o nakupování!

E-shop lze vytvořit mnoha způsoby. Pokud si s nimi nechcete lámat hlavu a přenecháte to odborníkovi, pamatujte na pár požadavků, které vaše online podnikání rozšíří. Totiž, je například dobré myslet na možnost odběr novinek e-mailem. To mnohdy zajistí vracení se zákazníků a následný zisk. Dobré je přemýšlet i nad registrací, nastavením oslovení, bonusovým systémem nebo možností ohodnocení zboží. Důležité je věnovat pozornost popiskům zboží, fotografiím v dobré kvalitě, videím, zkušenostem, recenzím. Zákazníci se rádi vyjadřují k zakoupeným produktům a službám, proto je dobré jim to umožnit. Profesionální systém vypadá navíc mnohem důvěryhodněji!

Na co si dát pozor

Někteří zákazníci mohu preferovat online komunikaci v případě jakýchkoliv nejasností a dotazů. Jsou tu ale i tací, kteří rádi využijí i možnosti komunikovat po telefonu, proto všechny kontakty uvádějte na přehledné místo. To, že si zákazníci rádi vybírají, nezapomeňte ani v sekci doprava a platba. Vždy jasně uvádějte, který dopravce má jaké ceny. Vše jasně, zřetelně.

Se zmíněnou dopravou souvisí i to, v jakém stavu balíček dorazí na místo určení. Někdy se bohužel stane, že se balíček během dopravy pomačká, potrhá a ne vždy za to dopravce může. Myslete vždy na kvalitní obaly, aby se nestalo při přepravě vašeho zboží. Zde neplatí pravidlo čím více izolepy, tím lépe! Investujte do bublinkových fólií, pevných krabic, které vhodně upravte, nejlépe tak, aby napovídaly, z jakého obchodu zboží pochází. Na tyto všechny věci myslí na webu Paketo.cz, kde si můžete vše zařídit.

Trpělivost růže přináší

Pavel Šíma, zakladatel Institutu politického marketingu, autor dvou knih, upozorňuje, že e-shop nelze rozjet během pěti minut. Je zde potřeba trpělivost a obrnění se vůči překážkách. První týdny mohou být krušné, ale je potřeba jít dál! Z chyb se vždy poučte, změny můžete provádět i za běhu e-shopu.

Obrázek: pixabay.com