Komunikace se zvířaty je důležitá. Naučte se jim rozumět

Fotografie: Freepik

Zvířata jsou někdy jako lidé, rozumějí všemu, ale nemohou nic říkat. Mají vlastní názor a potřebují najít jazyk, jak s lidmi komunikovat.

Žádný dialog nebude fungovat bez společného jazyka. V článku najdete příběh o tom, jak rozumět zvířatům. Na jedné straně je to docela vtipné, ale na druhé je to důležité. Přinášíme příběh o tom, jak trpělivost a touha najít cestu dělají zázraky.

Fotografie: Freepik

Pes Tob kousal po smrti paničky všechny kolem sebe

Příběh vypráví o smrti tchyně a psovi Tobovi. Po její smrti si ho vzal syn k sobě a přizval také tchána. Pes byl ale nezvladatelný, kousal děti, štěkal na všechny okolo sebe. Navíc byl ošklivý, ale velmi silný. Kynologové si s ním nevěděli rady, nabídli peníze, ale nakonec řekli, že je lepší psa uspat nebo se s ním obtěžovat.

Syn by to možná udělal, ale tchán, jakmile zjistil, že by uspali psa, řekl, že by odešel s ním. Výsledkem bylo, že děti v létě nosily džíny, aby nikdo neviděla kousance od Toba. Nakonec to došlo tak daleko, že pes vyl a kousal i do sebe. Syn se se psem vydal do psího salonu, kde měl štěstí. Pes byl sice agresivní, takže syn poprosil o anestezii, aby ho vůbec mohli ostříhat.

Tob se choval neslušně, vyl, štěkal, tahal za obojek. Dívka ze salonu řekla, ať se pro psa vrátí za tři hodiny – z toho měl velký strach. Vrátil se pro něj a nestačil koukat. Pes vzorně seděl, srst měl ostříhanou a stál tiše, v jeho zubech viděl gumovou kost. Teprve když na syna začal vrčet, uvědomil si, že je to jeho pes.

Fotografie: Freepik

Dívka mu ukázala všechno, co by pro psa měl dělat

Dívka mu prozradila, že mu ukáže, jak se čistí psovi zuby a stříhají drápy. Ten se tomu zasmál, protože si byl jistý, že Tob by tento postup rozhodně neschválil a pokousal by ho. Dívka mu odvětila, ať se snaží pochopit, co se s ním děje. Ví moc dobře, že paní odešla, že tu s ním není. Myslí si, že jste ho násilím vyvedli z domu a držíte ho, takže proto pořád vyje a štěká.

Muž poslechl a dal na její rady. Psa odvedl do domu staré tchyně. Prošel se s ním po prázdných místnostech a řekl mu, co se stalo a proč už tam paní není. Poté odjeli společně na místo jejího odpočinku. Pes se dlouho točil kolem pomníku a kňučel. Poté se vrátili domů a pes byl jako vyměněný.

Pes Tob se hodně změnil. Muž oženil svou dceru a stará se o svá vnoučata. Ta si mohou se psem dělat, co chtějí. Od doby, co navštívil hrob své mrtvé paničky, byla hodný a nechal si líbit skoro cokoliv. Pohledný muž, klidný a inteligentní, promluvil ke svému psovi, ten mu porozuměl a už věděl, že se u něj bude mít dobře.

Jak byste reagovali vy, pokud byste do rukou dostali takového psa, jako je Tobu? Lidé se o otázku, jak rozumět zvířatům, zajímají už dlouho. Tento problém ale moc daleko nepokročil. Je ale možné, že v budoucnosti budete moci mluvit se svým psem a rozebírat s ním počasí nebo politiku.