Proč si kočky vybírají jako nejpohodlnější místo ke spánku vaše nohy

Fotografie: Freepik

Lámete si hlavu s tím, proč si kočka stele nejraději na Vás? Proč se jí spí nejlépe na Vašem klíně Vám objasní tento článek. S touto otázkou si láme hlavu mnoho majitelů koček a my známe odpověď.

Kočky mají zvláštní schopnost usnout naprosto kdekoli a v jakékoli poloze. I přes to všechno je ale jedním z nejoblíbenějších míst na spaní přeci jen Váš klín. Majitelé koček se pak strachují zvednout se z gauče, aby náhodou nevyrušili nebo dokonce neprobudili svou milovanou kočku. Znáte to? Pak jste opravdu ten správný kočičí majitel!

Fotografie: Freepik

Proč kočka odpočívá nejraději u Vás na klíně

Důvody, proč kočka spí nejlépe v těsném kontaktu se svými blízkými osobami, jsou více než úplně jednoduché. Hned první prostý důvod je ten, že kočka prokazuje svou náklonnost ke svým lidem. Kočka, která spí v bezprostředním kontaktu se svými blízkými, tím získává pohodlí a zároveň pocit bezpečí. Zároveň Vám tím prokazují svou důvěru. Kočce se také velmi dobře spí na vyhřátých místech a z Vás přímo sálá příjemné teplo.

I druhý důvod je důvod k radost. A to neplatí jenom o kočkách, ale o všech domácích mazlíčcích. Jestliže spí zvíře v těsné blízkosti u Vás, znamená to, že Vám bezmezně důvěřuje a cítí se s Vámi opravdu bezpečně. Lidé si také často všímají toho, že na nich kočka spí během dne, ale v noci už nikoli.

Fotografie: Freepik

Zlepšete pohodlí kočky při denním odpočinku

Někteří lidé se při spánku kočky na jejich klíně snaží zvýšit jejich pohodlí. Co pro ně tedy můžete udělat? Můžete si položit měkkou přikrývku na Vaše tělo, kde se kočka chystá odpočívat. Můžete jí také nechat k dispozici polštář nebo kočičí pelíšek pro případ, že by kočka potřebovala změnit místo odpočinku.

Je dobré nechat kočku spát v posteli?

Otázka toho, zda zvíře patří do postele je velmi subjektivní otázka. Pokud zachováváte prevenci proti parazitům a nepatříte mezi jednu ze skupin lidí, kteří by s kočkou spát neměli, je to čistě na Vašem uvážení. Se zvířaty by v posteli rozhodně neměli spát lidé trpící astmatem a alergiemi. Kočka není dobrým společníkem pro strávenou noc ani pro lidi, kteří mají lehký spánek. Kočky mají ve zvyku se v noci hodně hýbat, pochodovat a přemisťovat, což by he neustále budilo.

Zdroj: Rover