Kontaktní čočky pro ženy – jak vybrat ty v případě make-upu

Fotografie: Adobe Stock

Vybrat kontaktní čočky nebývá vždy jednoduché, především pro aktivní ženy, které se chtějí líbit. Poradíme vám, na co si dávat pozor při používání make-upu, jak rychle, jednoduše a poměrně levně změnit vaši vizáž a jak se chovat k čočkám v době těhotenství nebo v průběhu menopauzy.

Líčení s kontaktními čočkami

Pro mnoho žen je líčení běžnou denní rutinou, bez které by neopustily svůj domov. Bez základního líčení řasenkou a očními stíny si nedokáží představit svůj běžný den. Jak to je ale v případě, že nosíte kontaktní čočky? Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou s kombinací kontaktních čoček a líčení.

  • Nejprve si nasaďte kontaktní čočky a až poté nanášejte make-up.

V první řadě vyjměte kontaktní čočku z pouzdra, kde byla ponořena v roztoku, aby došlo k jejímu očištění. Kontaktní čočky jsou díky roztoku dostatečně hydratované a v oku jsou pak příjemné pro nošení. Nedochází k podráždění vašich očí a potřeby mnutí oka. Díky tomu se nedostanou mikro částečky z líčení do vašich očí a na povrch kontaktních čoček. Po nasazení kontaktních čoček do obou očí můžete přejít k samotnému líčení.

  • Doporučujeme používat šetrnou kosmetiku, která je vhodné pro kombinaci s kontaktními čočkami

Na trhu s kosmetikou existuje již celá řada produktů, které jsou automaticky vhodné po použití spolu s kontaktními čočkami. Při výběru se zaměřte na kosmetické výrobky označené jako „sensitive“ .

  • Líčení nanášejte na vnitřní okraj víček, linky na vnější část

Oční stíny nanášejte na vnitřní okraj víčka, ale pokud ráda používáte oční linky, pak je nanášejte na vnější část víčka. Nikdy ji namalujte přímo do oka. Mohlo by dojít ke znečištění povrchu kontaktních čoček, ale můžete se poranit o ostrý hrot tužky.

  • Vyvarujte se řasenek, které prodlužují řasy

Prodlužující řasenky obsahují drobná vlákna, které mohou lehce z řasy spadnout a dostat se do oka. Pak může dojít ke znečištění čočky, podráždění očí a následného zarudnutí očí.

  • Při používání kosmetiky ve spreji důkladně zavřete oči

V případě, že při líčení používáte kosmetiku ve spreji, důkladně zavřete oči. Na čočkách tak neulpí částice, které by mohli dráždit oči. Jedná se především o parfémy, laky na vlasy a podobně.

  • Odlíčení provádějte po vyndání čoček z očí

Vaše líčení odstraňujte vždy až po vyndání kontaktních čoček z očí. Zabráníte tak, aby se na povrch kontaktních čoček usadily depozita z kosmetiky. Čočky vždy očistěte a uložte do pouzdra s čerstvým roztokem, který vaše čočky vydesinfikuje. Až poté odličte svůj obličej, jak jste zvyklá.

Rychlá změna vizáže? Vyberte si barevné kontaktní čočky

V případě, že chcete rychle a spolehlivě změnit svůj vzhled, pak vám jistě pomohou barevné kontaktní čočky. Ty jsou k dostání v mnoha variantách. Některé podtrhnou přirozenou barvu vašich očí a prohloubí tak váš pohled. U tohoto typu čoček vybírejte podobný odstín jako je vaše přirozená barva očí. Vybrat si také můžete barevné čočky, které zcela změní barvu vašich očí, takže se z brunetky s hnědýma očima můžete stát zelenookou nebo modrookou brunetkou.

Na trhu s kontaktními čočkami jsou také k dostání crazy barevné čočky. Díky těmto čočkám můžete získat pohled různých nadpřirozených bytostí, vaše oči mohou ve tmě svítit a podobně. Vybírat můžete z široké nabídky, která jistě uspokojí i ty nejnáročnější z vás.

Kontaktní čočky mohou nosit také ženy, které prochází velkými hormonálními změnami – těhotenství, menopauza

I v době, kdy žena prochází obdobím silných hormonálních změn, se nemusíte vzdát nošení kontaktních čoček. Těhotenství i menopauza mohou pro ženy znamenat celou řadu změn, které nemusí být zrovna příjemné. Takové nepříjemnosti jsou například podráždění očí nebo pocit suchých očí.

Při pocitu podrážděných očí, doporučujeme používat vhodné kapky do očí, které dostatečně zvlhčí vaše oči. Je také vhodné používat kontaktní čočky s minimální frekvencí nošení. Díky tomu zajistíte maximální hydrataci a minimalizujete případné podráždění vašich očí.