Kosmetika a 3 nejčastější bludy

Každá z nás chce vypadat pokud možno krásně. Přirozená krása už nestačí a proto používáme různé kosmetické přípravky, které našemu vzhledu mohou pomoci. Bohužel, ani v dnešní moderní době se ženám nevyhýbají různé bludy a fámy, které po světě kolují.  To se týká také kosmetiky a jejího užití nebo vlivu.

Třepení vlasů

Pokud se vám třepí vlasy, uvědomte si, že to je důsledek kombinace nesprávné životosprávy a nadměrného nebo nevhodného užívání různých vlasových prostředků. Ačkoliv různé reklamy pro ženy a dívky slibují, že proti třepení vlasů pomůžou určité kosmetické přípravky, není tomu tak. Maximálně tento problém zmírní. Pokud ovšem chcete mít krásné vlasy bez roztřepených konečků, musíte si dojít ke kadeřníkovi a nechat si vlasy pravidelně sestříhávat.

Rtěnka na zubech

Malování rtů je nedílnou součástí make-upu každé ženy. S líčením je ovšem spojený častý problém. Tím je výskyt rtěnky na zubech, která kazí dojem z krásných zubů. Mezi ženami kolují zvěsti, že se s tím nedá nic dělat. Naopak! S rtěnkou na zubech se nemusíme smířit a stačí vědět, jak na to. Postup je jednoduchý. Když si nalíčíte rty, udělejte z nich kroužek. Do kroužku vložte prst a pevně ho sevřete rty. Přebytečná rtěnka ulpí na prstu a eliminuje se tak riziko, že se otiskne na zuby. Je samozřejmé, že tento postup musíte udělat neprodleně po namalování rtů, jinak se rtěnka stihne na zuby otisknout.

Žloutnutí nehtů

Tento esteticky nehezký průvodní jev může mít mnoho příčin. Tou nejčastější je kouření. Kuříci mají zažloutlé nehty i zuby, proto pokud chcete riziko snížit, nekuřte. Dále je důležité mít všechny vitamíny a minerály, které tělo potřebuje. Pokud toto splňujete, jsou na řadě další rady, tentokrát již přímo kosmetické. Při lakování nehtů vždy používejte nejprve základní lak! Teprve na něj můžete nanést vrchní lak na nehty, který by měl obsahovat ochranu proti slunečnímu záření. Pokud chodíte do studia krásy, kde vám upravují nehty včetně lakování, dbejte na to, aby používaná kosmetika byla kvalitní.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net