Krásný štíhlý pas je snem mnoha žen. Docílit ho lze i s pomocí vhodně vybraného oblečení

Fotografie: Freepik

V dnešní době už naštěstí každý ví, že záleží spíše na povaze než na postavě. To ovšem ale neznamená, že by měl být hřích chtít vypadat dobře.

Máte vcelku pěknou postavu, ale k dokonalosti vám chybí trochu útlejší pas? Nejprve je třeba si uvědomit, že příroda každého stvořila jinak. Zatímco někdo má vosí pas od přírody, jiný člověk může zhubnout tak moc, až bude mít podváhu, a stejně ho nedosáhne. To je zkrátka genetika. Proto se raději, místo zbytečných a škodlivých diet, zaměřte na to, co máte v šatníku. Můžete tak s vaším tělem udělat zázraky, a to naprosto bezbolestně.

Nejdříve zjistěte, jak na tom jste

Každý člověk je jiný a zatímco vzhledové přednosti jednoho jsou vlasy, druhý může mít dokonalou postavu s útlým pasem. Tak jako tak, na každé postavě se dá najít něco krásného a s tím musíte začít. Jaký je váš celkový tvar? Jste spíše jablko, přesýpací hodiny, nebo hruška? Pokud máte to štěstí a jste spíše do tvaru hodin, tak řešíte jen to, jak svůj pas a široké boky s prsy zvýraznit.

Fotografie: Unsplash

Jestliže máte jiný typ postavy, i s tím se dá něco dělat. I když vám totiž pas může připadat široký, vždy můžete v daném místě vytvořit optickou prohlubeň. Základem je v tomto případě vlastnit kalhoty s vysokým pasem, ty jsou k tomuto účelu jako stvořené. Sice vám mírně rozšíří zadek a nohy, ale v kombinaci s užším pasem to vypadá dobře.

Zaměřte se na tvar i barvu oblečení

Pokud na kalhoty moc nejste, můžete to řešit i sukněmi. Jakmile si totiž dáte širší sukni a k tomu upnutý top, dosáhnete stejného dojmu. To samé se týká šatů, které se u pasu zužují a jinak jsou volnější. Když je k tomu uvážete slušivým páskem, máte vyhráno. Jelikož je zima, s šaty se teď asi moc nepředvedete, na rozdíl od nějakého toho slušivého kabátku.

Jakmile si totiž vyberete dobře, máte také šanci si opticky zúžit pas. Jednoduše si vyberte nějaký decentní, jednobarevný a nejlépe se zavazováním okolo pasu. Zvýrazníte si tím své přednosti. A jak vám mohou pomoci barvy? Jakmile dáte k pasu tmavší odstíny než ke zbytku těla, opticky vám ho to zmenší. To samé platí, když najednou dojde k náhlému přechodu vzorů nebo při použití volánků. Pas se hned bude zdát tenčí.

Zdroj: Styl Interia