Vyhněte se věcem, které vás zbytečně dělají starší. Je to snazší, než si myslíte

Fotografie: Depositphotos

Na stylu může opravdu záležet. Někdy totiž můžete špatně vyhodnotit situaci a vzít si na sebe něco, co vám zbytečně přidá pár let.

V některém oděvu se můžete cítit zase mladá, krásná a plná energie. Jiné oblečení vám naopak může věk přidat, což si nepřeje pravděpodobně žádná žena. V jistých oděvech se cítíte nepohodlně už sama od sebe, jiné vám mohou být příjemné, ale ostatní vás v nich vidí starou. Oblečení je však možné různě kombinovat, abyste dosáhla kýženého efektu.

Barva hraje důležitou roli

Na schůzce, v práci, v kině nebo kdekoliv jinde na veřejnosti pravděpodobně nechcete být za šedou myš. Doma si určitě můžete nosit takové tepláky, jaké jen chcete, ale venku jste na očích ostatním, kteří vás budou hodnotit. Zapomeňte tedy na světle hnědé, šedé a podobné nudné outfity. Výrazné barvy jsou to, co vám dodá šmrnc a od pohledu ubere pár let.

Fotografie: Unsplash

Barvy musíte umět sladit, ale jednobarevný kostým působí také nudně a jako z minulého století. Když už outfit kombinujete do stejné barvy, zvolte alespoň její různé odstíny. Výborně se takto ladí například modrá, která je in téměř neustále a nikdy neurazí. Mladší vzhled vám dodá světlejší odstín v kombinaci s tmavším spodkem.

Lesknout se mají jen šperky

Na večerní akce se může hodit i třpytivé oblečení, můžete však brát v úvahu i to, jestli se takové šaty opravdu hodí i k vám. U mladých dívek mohou flitry podtrhnout jejich krásu a nízký věk, jiným ženám však mohou spíše uškodit. Takový lesklý kostýmek nebo třpytivé šaty vás totiž mohou udělat starší, nechte proto lesk jen pro šperky a doplňky.

Fotografie: Unsplash

Příliš volné oblečení nepůsobí dobře

Rozměrné svetry se sice již několik sezón drží na prvních příčkách oblíbenosti, ale ne vždy v nich musíte vypadat dobře. Poté, co se objeví první vráska, už by vám mohl takový volný outfit přidat pár let navíc. Pokud ještě k tomu nepatříte mezi nejhubenější ženy, velký svetr tuto skutečnost podtrhne a kromě několika roků vám na první pohled přidá i pár kil.

Zdroj: Redakce