Která bylinka je pro vás ta nejlepší?

Na světě snad není bylinka, která by nebyla něčím léčivá. Ale jak bylo zjištěno, tak na každého mohou mít jiný vliv. Nejspíš už jste slyšeli o dietách, podle krevní skupiny. A co tak bylinky podle znamení zvěrokruhu? Možná, že budete překvapení, ale každý člověk má nějakou svou bylinku, která je pro něj něčím specifická. Dnes se společně podíváme na to, co pomůže třeba právě vám.

Beran

Pro akční berany je příznivou bylinkou chmel, černý bez a kopřiva. Neumějí příliš odpočívat a dokonce ani v době nemoci nevydrží být vzorní pacienti. Proto se stává, že často nemoci přecházejí.

Býk

Býka sužují často potíže s trávením a bolestmi v krku. Proto by měl sáhnout po jitroceli, mateřídoušce a artyčoku.

Blíženec

Úzkostliví blíženci mívají často pocuchané nervy a trpí na onemocnění dýchacích cest. Vhodné bylinky jsou meduňka, luční kmín, lněné semínko, kozlík lékařský.

Rak

Vysoce vnímavý rak mívá problémy se zažíváním a žaludkem. Bylinky, které pomohou léčit některé neduhy, jsou jasmín, puškvorec, zázvor a kontryhel.

Lev

Srdečný lev mívá často problémy s tlakem, žlučníkem a játry. Učiněným balzámem pro něj bude heřmánek,heřmánek měsíček, třezalka, kardamom, bazalka, petržel a šťáva z řepy.

Panna

Panny často podléhají nervozitě, proto mívají problémy s trávením. S tím jim může pomoci anýz nebo sléz. Vhodná je také majoránka, kmín, kopr a levandule.

Váhy

Lidé narození ve znamení vah trpívají na ledviny. Pomohou nejen urologické čaje, ale kopřiva, bříza, zlatobýl. Váhy rovněž těžce nesou jakékoliv změny a stres, zde je vhodná meduňka a mateřídouška.

Štír

Štír nezřídka žije v napětí a tak se vše točí kolem jeho vyššího tlaku. Dále pak mívá problémy s močovým měchýřem, střevy a pohlavními orgány. Pro štíry je výborné ostružinové listí, chilli papričky, křen a pelyněk.

Střelec

Tady se vše točí kolem trávení a občas potrápí i játra. Střelci totiž milují dobré jídlo i pití a tak na sebe tyto potíže nenechají dlouho čekat. Vhodnými bylinkami pro toto znamení jsou pampeliška a maceška.

Kozoroh

Kozoroh patří mezi poměrně odolné znamení, nicméně potrápit může revmatismus. Když už kozoroha přece jen skolí nějaké respirační či jiné onemocnění jsou skvělými bylinkami: šalvěj, tymián, přeslička, černý bez, sléz lesní.

Vodnářmáta

Vodnáři mívají problémy s krevním oběhem, trávicím systémem a játry. U nervového vyčerpání je vhodná meduňka či kozlík lékařský. Pro lepší trávení je dobrý majoránkový čaj a na křečové žíly zabere výtažek ze jmelí.

Ryby

Zdravotní problémy u ryb pramení ze stresu. U těchto osob nejvíce trpí játra a slinivka. Vhodné bylinky jsou podběl, anýz, máta, zázvor, kmín, semena kopru a hloh.

Fotografie publikována se svolením Praisaeng, Serge Bertasius Photography/FreeDigitalPhotos.net