Matka porodila zdravou dceru. Po náročném výkonu se musela téměř okamžitě znovu překonat

Fotografie: Depositphotos

Žijeme ve 21. století. Ordinace a nemocnice jsou plné kvalitních zobrazovacích přístrojů. Šance, že by lékař při ultrazvuku přehlédl jedno dítě, je mizivá.

S tímto by nepočítal nikdo. Zvlášť, když před porodem absolvujete několik ultrazvuků kvůli poloze miminka. Ale stalo se. Mladá maminka se tak stala raritou, s níž už se málokdy potkáme. Těšila se na jednu holčičku a nakonec porodila dvě. Její překvapený výraz, který její sestra zachytila na kameru, mluví za vše.

Přibrala dvakrát víc než v prvním těhotenství

Lyndsey Altice a její manžel Wesley už doma měli malého chlapce a rozhodli se, že mu pořídí sourozence. Když se ukázalo, že budou mít holčičku, měli velkou radost a moc se těšili na její příchod. Lyndsey během těhotenství podstupovala standardní ultrazvuková vyšetření a nic nenaznačovalo, že by něco mělo být v nepořádku.

Ona sama však cítila, že toto těhotenství se od toho předchozího značně liší. Trpěla urputnými migrénami a silnými nevolnostmi. Přesto přibrala dvakrát více než při předešlém těhotenství se synem. Ani ve snu ji však nenapadlo, co by za tím vším mohlo být. Šokující pravdu se dozvěděla až několik minut po porodu dcery.

Od domácího porodu raději ustoupila

Původně chtěla Lyndsey rodit doma. Na ultrazvuku se však ukázalo, že dítě není v optimální poloze a že má předpaženou ruku, což by mohlo znamenat komplikovanější porod. Lindsay tedy od původního plánu ustoupila a rozhodla se pro jistotu porodit v nemocnici. Porod samotný pak probíhal v porodní vaně, která rodičce pomáhá zmírňovat tlak i bolesti.

těhotenský ultrazvuk
Fotografie: Freepik

Porod proběhl bez komplikací a brzy byla na světě holčička Ada. Když ji sestry zvážily, měla jen něco přes dvě kila. Lyndsey v tu chvíli začalo probíhat hlavou, proč je tak malinká. Její syn vážil 4 kg a v těhotenství s ním zdaleka tolik nepřibrala. Jak je to tedy možné? Než stačila dokončit kolečko těchto myšlenek, pocítila další velmi silnou kontrakci. Porodní asistentky předpokládaly, že ven vychází placenta.

Šokující výrazy zúčastněných mluví za vše

Lyndsey však věděla, že to není placenta. Nebyla ale při kontrakci schopná ze sebe vypravit ani slovo. A brzy si to uvědomily i zdravotní sestry. Je tu další dítě! Adino dvojče se už také dralo na svět. Výraz, který měla novopečená maminka ve tváři, stojí za zhlédnutí. Je to směsice úžasu, překvapení, ale snad i hrůzy. Sama vzpomíná, že nejspíš pokořila rekord za nejvíce opakovanou větu: „Ach, můj Bože!“

Billie-June se jednoduše schovala všem. Nezachytilo ji žádné ultrazvukové vyšetření. I při porodu, když byla napojena na monitorovacího zařízení, se ozýval tep pouze jednoho dítěte. Byla to skutečná záhada a zdá se, že tato malá holčička bude velká tajnůstkářka. Naštěstí vše dobře dopadlo. Manželé se z šoku brzy vzpamatovali a dnes jsou hrdými rodiči tří krásných dětí.

Je to vzácné, ale dvojče lze opravdu přehlédnout

Přestože se jedná o naprosto vzácný případ, někdy se to opravdu může stát. Stačí, když je druhé dvojče šikovně schované za tím prvním. Lékař, jenž nemá důvod hledat nějaké druhé dítě, ho tak může přehlédnout, protože se soustředí na to, které je vepředu. Někdy není jednoduché z ultrazvuku určit ani polohu jednotlivých dvojčat. Změť rukou a nohou může být někdy matoucí, a tak se spíše častěji stává, že se u dvojčat neurčí správně jejich velikost, protože není jednoduché je na ultrazvuku změřit.

Zdroj: Mammastobene