Rodina se těšila z novorozeného chlapečka. Pár týdnů po porodu se však přišlo na to, že ve skutečnosti mají holčičku

Možná přemýšlíte nad tím, jak se něco takového vůbec může stát. Tito rodiče měli opravdovou smůlu, definitivní pohlaví miminka se totiž dozvěděli až týdny po porodu.

Manželé už doma měli jednu tříletou holčičku. Hned na druhém ultrazvuku jim lékař oznámil, že opět čekají holčičku. Pár byl spokojený, nepreferovali žádné pohlaví, a tak se těšili, že budou mít holčičí domácnost. Ve čtvrtém měsíci těhotenství se však ukázalo, že holčička je ve skutečnosti chlapec. I to rodiče mile přijali, budou tedy mít holku i kluka. Ale ukázalo se, že to byl teprve začátek cesty k tomu, aby zjistili, jaké pohlaví jejich narozené miminko opravdu má.

Testy, které po porodu provedli, potvrdili chlapečka

Po prvotním oznámení, že čekají holčičku, a po dalších dvou ultrazvukových vyšetřeních, která pohlaví potvrdila, už měli vybrané jméno. Po dalším vyšetření však začali vybírat jméno pro chlapce. Zdálo se, že chlapec je definitivně potvrzený a už se na tom nic nezmění. Když se miminko narodilo, lékaři gratulovali rodičům k narození krásného chlapečka.

Když však miminko důkladněji vyšetřili, měli lékaři podezření, že by mohlo jít i o holčičku. Provedli tedy sérii testů, které ovšem nakonec potvrdily, že se jedná o chlapce. S touto informací byli také rodiče posláni z porodnice domů. S nadšením tak nechali svému synovi zapsat do rodného listu chlapecké jméno, Kryštof.

Měli podezření, a tak vzali dítě ke specialistovi

Doma však maminka dítěte pojímala stále větší podezření, že se nejedná o chlapce. Znovu tedy vzali miminko na vyšetření ke specialistovi. Jaké bylo jejich překvapení, když se dozvěděli, že jejich syn je ve skutečnosti holčička, tak jak lékaři na ultrazvuku uvedli úplně poprvé. Tato zvláštní situace byla způsobená tím, že se holčička narodila se vzácnou vadou zvanou vrozená hyperplazie nadledvin.

novorozený chlapec
Fotografie: Freepik

Toto onemocnění se projevuje celou škálou různých příznaků a většinou ovlivňuje i pozdější život pacienta. U této malé holčičky vrozená vada zapříčinila nadprodukci mužských hormonů, proto bylo pro lékaře velmi obtížné definitivně určit její pohlaví. Holčička naštěstí nemá žádné jiné zdravotní obtíže a užívá si spokojeného života v milující rodině po boku starší sestry. Brzy se také dočkala nového jména – je to malá Sofinka.

Zdroj: Gesellschaft