Na výrobu originální dekorace na zahradu postačí pletivo a plastová trubka

Přemýšlíte o tom, jakým způsobem byste si ještě vylepšili vaši zahradu? Možností je spoustu. Můžete do záhonů zasadit nové květiny, nebo koupit okrasné stromy a oživit jimi prostor před vaším obydlím. My pro vás máme velice zajímavý tip na to, jak lze snadno vykouzlit krásnou dekoraci, pomocí pestrobarevných trvalek.

Co budete potřebovat na zhotovení květinové dekorace?

Na tento kreativní kousek je potřeba zajistit si pár náležitostí přímo v zahradnictví, proto až tam zamíříte, nezapomeňte na tyto produkty:

  • plastové květináče o větším objemu s otvory ve dnu, také misky pod květináče, aby mohla přebytečná voda odtékat
  • dostatečné množství substrátu na květiny, které budete zasazovat do dekorace
  • samozřejmě si vyberte i co nejvíce květin – trvalek, které se vám líbí a dle sezóny se hodí na zahradu

Dále bude asi zapotřebí popojet do hobby marketu a zakoupit pletivo s většími oky, vodovodní širokou trubku z plastu a plastovou plachtu. Doma pak jistě najdete alobal.

Jak postupovat při výrobě dekorace?

Nejprve si odřízněte asi metr vodovodní plastové trubky. Pak si vezměte květináč a vyměřte si dle jeho obvodu pletivo, které do něj budete na stojato vkládat, vytvoří se tak obvodové stěny dekorace. Pletivo pak z vnitřku pokryjte plastovou plachtou po celé ploše.

Doprostřed květináče s pletivovým obvodem dejte odříznutou plastovou trubku, nezapomeňte přikrýt částečně alobalem její dno, aby voda rychle z prostoru neodtékala. Pak okolí trubky až po vrch obklopte substrátem. Vznikne vám tak v podstatě metr vysoký samozavlažovací květináč. Do něj pak na vrch a z boků vsaďte květiny.

Pletivo, které používáte by mělo být skutečně s velkými oky, abyste jimi mohli protáhnout kořeny květin a zasadit je řádně do půdy. Květináč tak můžete pokrýt rostlinami celý, aby nebyl vidět povrch plachty. A krásná dekorace s živými květinami je na světě!

Fotografie: Pinterest