Nalezená fenka pitbula nechtěla jíst. Veterinář se rozhodl ji zachránit netradičním způsobem

Fotografie: Pixabay

Fenka pitbula jménem Gracie byla nalezena na ulici v americkém městě Elberton. Pes se sotva držel při životě, nikdo mu nedával naději k přežití, dokud jej dobrovolníci z Granite Hills Animal Care neodvezli k veterináři. Toto setkání Gracie naprosto změnilo život.

Veterinář netušil, co bude dělat

Stav Gracie byl natolik žalostný, že veterinář Andy Mathis dokonce přemýšlel o jejím uspání, aby se nadále netrápila. Fenka byla:

  • podvyživená
  • vyhladovělá
  • dehydratovaná
  • podchlazená

Navíc trpěla anémií a výhřezem pohlavních orgánů. Ovšem nakonec se veterinář rozmyslel a rozhodl se bojovat o její život a prostřednictvím netradiční metody ji skutečně zachránil.

Muž udělal vše pro to, aby Gracie zachránil

Andy se rozhodl, že udělá naprosto všechno, aby Gracie udržel naživu. Přestože se třásla strachem, vybudoval si u ní důvěru velice netradičním způsobem. Nejdříve byla Gracie poslána na Georgia State University College of Veterinary Medicine, kde se o ni postaral tým studentů.

Po operaci byla vrácena zpět na kliniku. Všichni se domnívali, že by operace měla pomoci ke zlepšení jejího stavu, ale bohužel se nic nedělo. Odmítala totiž jíst z misky, Andy ji musel krmit kousek po kousku, což občas také nebylo možné.

Stalo se něco neskutečného

Andy se tedy rozhodl jinak. Vlezl si ke Gracie do klece, pohodlně se usadil a začal večeřet přímo před fenkou. Gracie ležela v rohu a se zájmem si Andyho prohlížela, ale neodvažovala se sama jíst z misky. Až poté, co jí Andy podal pár soust ze své ruky, konečně udělala první krok k misce. Byl to úžasný okamžik.

Gracie má před sebou ještě dlouhou cestu

Gracie čeká ještě dlouhá cesta k úplnému zotavení, a to jak fyzickému, tak i duševnímu. Pes, který toho ve svém životě zažil tolik, nebyl připraven důvěřovat lidem, i když to s ním mysleli dobře. Společně s Andym ale už Gracie učinila několik kroků, které ji dovedly blíže k její šťastné budoucnosti a nové milující rodině.

Přejeme si, aby na světě bylo více takových šťastných konců i lidí jako je právě tento veterinář Andy Mathis, jež to se zraněnými zvířaty nevzdávají a cení si každého života, který žije na této planetě. Snad už je Gracie ve svém novém domově, šťastná a zdravá se svými novými psími přáteli a rodinou, která jí dá lásku, jakou si tolik zaslouží.