Pes zná nejen vaše pocity. Dokáže také odhalit různá tajemství

Fotografie: Freepik

Psi jsou nejlepším přítelem člověka. Dokazují to například tak, že odhalují věci, kterých si ani my sami někdy nevšimneme. Tak dobře nás totiž znají.

Pokud toužíte po lásce, pořiďte si psa. Snad každý pes vás za vaši lásku odmění svou láskou. Vždycky když přijdete domů, nadšeně vás přivítá. V tomto ohledu jsou psi leckdy příjemnější, než skuteční lidé. Dokážou ale vycítit také spousta životních změn, které se na vás chystají.

Fotografie: Freepik

Těhotenství

Psi skutečně dokážou vycítit vaše těhotenství – a to ještě dříve, než vy vůbec pojmete podezření na to, že byste mohla být těhotná. Psi totiž vycítí hormonální změny, které se v těle odehrávají.

Porod

Co je ještě zajímavější je to, že psi dokážou předpovědět také čas, kdy se blíží porod. Jakmile jste ve vysokém stupni těhotenství, a váš pes se odmítá od vás vzdálit, pravděpodobně vycítil jistou hormonální změnu. Takovou, která se děje krátce před porodem. Psi se v těchto okamžicích chovají ochranně.

Strach

Když se bojíme, dochází v našem těle k uvolňování látek, které psi dokážou detekovat svým nosem. Jednoduše je vycítí. A když pes vycítí, že se majitel bojí, snaží se ho uklidnit mazlením a „psími“ polibky.

Fotografie: Freepik

Smutek

Psi dokážou vycítit také okamžiky, kdy se cítíte smutní. Obvykle se chovají tak, jako by vás chtěli utěšit. Přijdou k vám, dloubnou do vás svým studeným čumákem. A to je přesně to, co dokáže nejednoho páníčka potěšit. A  o to vaším chlupatým kamarádům přesně jde.

Měnící se počasí

Pokud se váš pes začne chovat zvláštně, jakoby rozrušeně, znamená to, že může vědět něco více, než vy. Kromě dobrého čichu je vybaven také vynikajícím sluchem, který mu dává vědět, že se do vaší oblasti blíží bouřka.

Příchod domů

Jakoby měl váš pes radar: ještě ani nezachrastíte klíčky u dveří, a už slyšíte jeho potěšený štěkot! Vysvětlení je jednoduché. Váš pes má natolik vynikající čich, že vás dokáže vycítit, když jste blízko.

Zdroj: PetMD