Zloději se snažili vniknout do bytu, kde byla malá holčička. Když se jim podařilo otevřít dveře, čekalo na ně nemilé překvapení

Fotografie: Freepik

Příběh, který jen málokoho nechá lhostejným, se odehrál kolem roku 1945. Hlavní roli v něm hraje pes jménem Hrabě a malá holčička, kterou zachránil před velkým neštěstím.

Mladý muž jménem Eugene dostal po návratu z armády od přítelkyně dárek – štěně německého ovčáka. Začali mu říkat Hrabě. Zanedlouho poté se slavila svatba a během následujících pěti let se Eugenův život vyvíjel dobrým směrem. Měl dobrou práci, milující manželku a také krásnou dceru. V těchto letech neexistovala mateřská dovolená, žena mohla doma zůstat pouze 35 dní před porodem a 28 dní po něm.

Fotografie: Freepik

Dceru hlídala babička

Žena se tedy po krátké době musela vrátit do práce a o dceru se starala babička. Bydleli v menším bytě a pes byl klidné povahy, nikdy neštěkal, pokud mu to nebylo dovoleno, a dělal oběma věrného společníka. Uplynulo několik let a dívenka začala chodit i mluvit. Babička ale jednoho dne onemocněla a matka tedy musela zůstat s dcerkou doma.

Když dívka po obědě usnula, žena se rozhodla, že dojde nakoupit do obchodu poblíž. Nákup byl nezbytný a u dcery nikdo být nemohl, takže jinou možnost neměla. Na cestě zpátky se ale zapovídala s kamarádkou, se kterou se dlouhou dobu neviděla. Netušila, že se v tu chvíli v jejich bytě odehrává obrovské nebezpečí.

Fotografie: Freepik

Zloději poznali, že rodiče nejsou doma

Dva muži, kteří se vydávali za dělníky, začali obcházet jednotlivé byty, aby si vyhlédli, které dveře půjdou nejsnáze otevřít. Na každý byt zaklepali, aby zjistili, jestli je někdo doma. A u bytu Eugena a jeho rodiny nikdo neodpovídal. Začali pomalu otevírat zámek, když se ozval hlas malé holčičky, která chtěla vědět, kdo je za dveřmi. Muži se ptali, zda je doma sama. Když odpověděla kladně, řekli jí, že nesou nářadí pro jejího otce.

Dívka ale odmítla otevřít. Zloději se ovšem nevzdali a zámek nakonec otevřeli. Když vešli dovnitř, čekalo je velké překvapení. Hrabě se postavil mezi ně a dívku. Muži chtěli utéct, ale Hrabě se jednomu z nich zakousl do ruky. Vyděšené křiky přitáhly pozornost sousedů, kteří následně přivolali policii a muže předali spravedlnosti.