Nedaří se vám zhubnout? Vydržte, vzkazuje Klára

V dnešním článku si posvítíme na jednu mladou slečnu, která se rozhodla jednoho dne zhubnout a změnit nejen své tělo, ale i svůj život. Kdyby se dál ládovala pizzou, párky, hamburgery tak by sice stále vypadala hezky, protože jde o skutečně po čertech krásnou holku, ale pravděpodobně by jí v 50 letech klepla pepka.

Pokud se vám to zdá přitažené za vlasy a pochutnáváte si na těchto laskominách pak snad ani nečtěte dále. Možná vás klepne už z fotografie Kláry. To je důkaz, že když se chce, tak to jde! Cesta není nikdy snadná a vždy se najde někdo, kdo vás bude zrazovat od vašich záměrů, ať jsou jakékoliv. Zeptáme se této odhodlané slečny, jak se dokázala postavit výzvě.

Klárko, vím, že jsi vzorem pro mnoho mladých lidí. Tvá odhodlanost, zapálenost pro věc a schopnost ustát tvrdé rány je neuvěřitelná. Můžeš prozradit, kde čerpáš vnitřní sílu a energii, pokračovat dál?

Gábi, mám kolem sebe hodně skvělých lidí, co jsou mi oporou. Také potřebuji podporu a energii abych mohla dělat to, co dělám. Nejsem přeci stroj. Mám city a potřebuji lásku a přátelství tak, jako každý člověk. Spoustu energie mi dodávají moji fanoušci, jsou už jako moje fitness rodinka. Tímto jim děkuji za podporu a důvěru, kterou mi dávají. Jednou to dotáhnu tam, kam chci!

Co bys poradila těm, kteří se teprve rozhodují a neví, jak a kde začít? Přiznám se, že i na mě někdy dnešní humbuk kolem zdravé stravy a cvičení působí chaoticky. Doporučuješ alespoň ze stratu, aby si takový člověk pořídil osobního trenéra a nechal sestavit jídelníček?

Pokud jste úplní začátečníci, je dobré vyhledat pomoc u zkušenějších. Také jsem se učila a pořád se učím od těch zaběhnutých. Jen tak se můžeme někam posunout a zlepšovat se. Vždy říkám, nikdo nezná lépe vaše tělo než vy samotní. Poslouchejte své tělo a nechoďte za hranice, tělo také nevydrží úplně všechno. Nepodstupujte drastické diety – nikam to nevede a hlavně nechtějte úspěch hned. Vždy si řekněte, jak dlouho jste to tělo trápili nezdravou stravou? A nyní byste chtěli vypadat za měsíc jako top modelky? To je přece hloupost. Vydržte, buďte skromní a pokorní sami k sobě. Naučte se nejdříve mít rádi sami sebe, a pak můžete přijmout změnu.

Na závěr bych poprosila, zda bys nám neprozradila nějaký jednoduchý a oblíbený Bikiny Fitness (2)fitness recept?

Gábinko, můj nejoblíbenější recept jsou sušenky z ovesných vloček, které už teď bohužel v dietě nemůžu

100g ovesných vloček, odměrka proteinu, kokos, voda, vejce, oříšky, dvě kapky stévie.

Vše promícháme, dáme péct na 200 stupňů – 15 minut do trouby. Je to rychlé a skvělá svačinka nebo energie po tréninku.

Moc děkuji za rozhovor, který bude doufám, pro čtenáře přínosný.