Neplánované dítě není důvod k rozvodu, ale dar. V některých případech to bohužel partner není schopný přijmout

Fotografie: Getty Images

Není důvod mít z prvního narození dítěte obavy. Ano, změní Vám celý život, ale rozhodně jen a pouze k lepšímu. Až se dítě narodí, získáte pocit úplné a harmonické rodiny. Obavami před narozením si může projít opravdu jakýkoli pár, který očekává svého prvního potomka. Nebojte se toho, mluvte o svých obavách a snažte se držet jako pár pohromadě. Buďte si navzájem oporou.

[ hana-code-insert ] 'seznampodperex' is not found

Může se stát, že když zjistíte, že čekáte miminko, budete mít nejprve obrovskou radost. Poté ale radost mohou začít střídat obavy nejrůznějšího rázu, zejména, pokud je to pro Vás nečekaná a neplánovaná novinka. V takové případě se nezavírejte do sebe, tím problém nevyřešíte.

Matku zpravidla již v tuto dobu svazuje s dítětem mateřské pouto, takže nakonec své obavy zvládne a na dítě se začne znovu těšit. Muži v tomhle mají ovšem nevýhodu, dítě nenosí pod svým srdcem a jejich vztah k nenarozenému dítěti je jiný. Tam je pravděpodobnější, že otec své obavy nezvládne a může dojít až k žádosti o rozvod. Ten pak nečiní z důvodu, že by snad nechtěl dítě, ale ze strachu, že se nezvládne o dítě postarat a správě ho vychovávat, že nebude dobrým otcem.

Fotografie: Pixabay

Jak poznáte, že je Váš partner sexistický

Sexistický muž bude mít samozřejmě sexistické narážky. Tedy narážky, které jsou mířené proti ženskému pohlaví. Níže najdete výčet některých z nich.

Muž rozděluje práci ve společné domácnosti na mužskou a ženskou, to je jedním z nejčastějších problémů sexismu. Takový muž odmítá pomoci s úklidem domácnosti, s úklidem po jídle, s péčí o společné dítě, protože je to přeci ryze ženská práce. Tím se vůbec nenechte lámat přes koleno. Muž by měl být své ženě oporou a pomoci jí, nejen zdůrazňovat své postavení a funkci v rodině.

Špatnou náladu má občas každý a všichni na ni máme nárok. Nemusí být hned sváděna mužem na předmenstruační syndrom. Copak on nikdy nemívá špatnou náladu? Místo toho, by se měl muž zajímat o to, co Vám trápí a proč tu špatnou náladu máte. A stejně tak byste tu měla být i Vy pro svého muže, až zase bude něco trápit jeho. To je zákon dobrého fungování rodiny, být tu jeden pro druhého.

Fotografie: Pixabay

Stejně tak ve vztahu očekáváme i nějaké to uznání a podporu v činnostech, které nám jsou. Váš partner by Vám neměl dávat najevo, že činnosti, které děláte, jsou nudné, obyčejné, málo zajímavé, nevýrazné, nebo snad dokonce běžné, a že na tom není nic, proč by Vám pro ně měl být oporou. Neuznávané úspěchy mohou být střetem velkých hádek.

Přirovnává Vás partner k některým ženám ze své rodiny, nebo snad dokonce k jeho bývalým partnerkám? Nejčastěji se to stává v situacích, kdy se mu něco nelíbí a chce Vás přimět, abyste se příště zachovala jinak. Ani v takové situaci se nenechte oklamat. Jste jedinečná osobnost, originál, jako každý člověk na této planetě. Takovéto srovnávání je velmi nemístné a ubohé.