Nespavost ovlivňuje celé tělo a může mít značné důsledky

Fotografie: Freepik

Nedostatek spánku brání tělu v jeho správném fungování a ovlivňuje funkci našich orgánů. Nejlépe se tělo bude cítit po 8 hodinách spánku, ale je jisté, že ne každému 8 hodin stačí a jinému přijde 8 hodin dost.

Během spánku se naše tělo regeneruje a aktivují se i další procesy, například eliminace toxinů. Pokud trpíte nedostatkem spánku, velmi se to projeví na celkové stylu života, může se objevit podrážděnost, stres nebo pocity úzkosti a deprese.

Známými následky jsou bolest hlavy a nedostatek energie

Pokud se dostatečně nevyspíte, můžete si zadělat na velké problémy, co se týče hlavy. Bolesti hlavy mohou přejít až do stavu migrény, které se zbavíte pouze klidem lůžku. Jestliže se nemůžete soustředit, dokončení práce vám trvá déle než obvykle, je na místě přemýšlet o kvalitě a délce svého spánku.

Fotografie: Freepik

Problémy vám může dělat také paměť. Hlavně studenti mohou pocítit po špatné noci beze spánku problém si zapamatovat některé údaje, což může snížit intelektuální schopnosti.

Stres vám může způsobit nedostatek energie. Pokud nespíte dostatečně, vaše tělo si vezme energii pouze na trávení a základní funkce. Na ostatní věci jako je sport, nebo domácí práce či komunikace s rodinou, již nezbývá žádná energie.

Je dokázáno, že lidé, kteří málo spí, mají obrovskou chuť k jídlu. Tělo se tak snaží dostat energii z jídla, když si ji nemůže vzít že spánku a odpočatého těla. Můžete rychle přibrat na váze.

Fotografie: Pixabay

Každý má jiné potřeby spánku

Pro každého je pojem dostatečného spánku jiný. Jednomu mohou stačit 4 hodiny, dalšímu může být 9 hodin málo. Každý by měl poslouchat svoje tělo a vnímat jeho potřeby. Navíc ten, kdo pracuje na noční směny, bude mít jiný režim než ten, který pracuje přes den.