Odborníci přišli se zjištěním, v jakém věku muži nejčastěji podvádí své partnerky

Fotografie: Freepik

Psychologové a vědci občas přichází se skutečnostmi, nad kterými se nestačíme divit. Podle pozorování osob předpovídají nejrůznější druhy chování – mezi nimi také podvádění. Zjistili totiž, že muži nejčastěji podvádějí, když dosáhnou určité věkové hranice. Je v ohrožení i váš vztah? Čtěte dál, abyste se dozvěděli podrobnosti.

Výzkumy nevěry

Psychologové Adam Alter a Hal Hershfield z Kalifornie a New Yorku se rozhodli zjistit, v jakém věku se lidé nejčastěji dopouští nevěry. Zjišťovali to pomocí dotazníků, které nabízeli k vyplnění na internetu. V těchto dotaznících bylo mimo jiné uvedeno to, že jak muži, tak také ženy vyhledávali sexuální partnery, aby unikli problémům, které zažívali v současném vztahu.

Úžasný objev

Z těchto dotazníků vědci sestavili celkem šest analytických zpráv, které je vedly k úžasným objevům:

  • Lidé starší dvaceti devíti let se mění nejméně dvakrát častěji než lidé jiných věkových skupin.
  • Nebezpečná pro manželství jsou období, kdy muž dosáhne 29, 39 a 49 let. To se pak nejčastěji dopouští nevěry.

Proč muži podvádí?

Právě mezníky 29, 39 a 49 označují věk, kdy muži mají jen jeden rok do dosažení 30, 40 a 50 let. A znamená to pro ně, že stárnou. Právě tuto skutečnost někteří neumí přijmout. A muži, stejně jako ženy, rozhodně stárnout nechtějí.

Fotografie: Freepik

Tato neochota muže stárnou se projevuje jako touha po vzrušení z nové ženy. Nová žena pro něj znamená jakési omlazení, kdy muž přejde do nové etapy svého života.

Touha mužů

Zatímco na přelomu desetiletí mnoho zástupců silnějšího pohlaví revidovalo své priority, někteří se rozhodli splnit si své touhy. Například extrémní sex s cizinkou.

Žena však muže těchto tužeb snadno zbaví, pokud vnese do jejich vztahu svěžest. Prospěje to taktéž ženě, která si vedle muže může taktéž začít připadat stará. Výsledkem může být dlouhodobě spokojené manželství.