Odborníci z Harvardu odhalili pravidla, díky kterým se podaří zhubnout každému člověku. Dosáhněte konečně vysněné postavy

Fotografie: Depositphotos

Odborníci radí, jak se co nejlépe postavit k dlouhodobému hubnutí a jak se dostat do kýženého cíle.

Hubnutí je skutečným během na dlouhé tratě, zejména z dlouhodobého hlediska. Mnohem složitější, než nárazová ztráta hmotnosti je totiž její pomalá redukce a následné udržení kýžené váhy. Podle odborníků však existují způsoby, jak tohoto cíle dosáhnout, a to účinně a efektivně. Jedná se o několik vskutku jednoduchých kroků, které při správném dodržování mohou být řešením pro každého, kdo zhubnout skutečně chce.

Cukry jsou důležitější než kalorie

Jedním ze zásadních, a dokonce přelomových zjištění v oblasti hubnutí je podle odborníků fakt, že pro lidi jsou mnohem více škodlivé cukry než celkový počet kalorií, které v jednotlivých pokrmech a surovinách přijímají. Cukry se totiž díky svým variabilním vlastnostem v těle umí snadno proměnit v tuky a v této formě se také ukládat.

Fotografie: Depositphotos

Při výběru svých potravin tedy raději dbejte na přesný počet cukrů než kalorií. Zejména u produktů s označením „ligth“, které se sice tváří dietně, ale mnohdy nejsou. V takovém případě totiž sice obsahují mnohem méně tuku než jejich klasické verze, ty jsou však nahrazeny celou řadou umělých sladidel a barviv, které jsou tvořeny obyčejnými cukry.

Nepolevujte ve své snaze

Mnoho lidí, kteří se dlouhodobě snaží zhubnout si celou snahu umí pokazit předčasnou radostí. Jakmile totiž vidí první výsledek, začnou polevovat v trénincích i stravovacím plánu a místo toho si dopřávají dny volna navíc, nebo odměny ve formě jídla. Udržení vysněné postavy je však mnohdy mnohem náročnější, než se zdá a podobným přístupem nelze dosáhnout dlouhodobých výsledků.

Udržujte se v pohybu

Velmi důležitou součástí každého hubnutí je kalorický výdej, kterého se nejlépe dosahuje pravidelným pohybem a fyzickou aktivitou. Je také důležité, aby byl denní kalorický výdej vyšší než příjem. Proto i pokud zhubnete, udržujte své tělo v pravidelném pohybu. Formu již můžete zvolit dle vlastní preference od procházek, protahování a jógy, přes nejrůznější sporty a po atletiku nebo cvičení.

Fotografie: Freepik

Dopřávejte si kvalitní spánek

Jedním z velmi důležitých faktorů v oblasti hubnutí je také spánek. Podle odborníků je tedy důležité, aby byl především kvalitní, a to v délce, která je pro vaše tělo potřená. Pro někoho to může být 6, pro někoho 8 hodin, někdo však může potřebovat i více. Vyhněte se proto ponocování nebo praktikám, které váš spánek připravují o jeho kvalitu. Jedná se například spaní vedle elektrotechnických zařízení atd, spaní ve vydýchaném ovzduší atd.

Fotografie: Freepik

Vyhýbejte se stresu

Stejně jako i vás a vaši výkonnost může stres ovlivnit také vaše hubnutí. Vlivem stresu totiž lidé přicházejí o svou motivaci a snahu, a také se kvůli stresu neúměrně zvyšuje chuť k jídlu. Snažte se proto vyhýbat stresovým situacím a udržujte se především v klidu. K tomu vám může napomoci pravidelná relaxace, čtení, procházky v přírodě, poslouchání hudby nebo čas strávený s přáteli.

Zdroj: The Harvard Gazette