Pár minut cvičení denně a za 28 dní máte tělo jako modelka. Vyzkoušejte revoluční výzvu

Fotografie: Freepik

Existuje celá řada cviků, které pomáhají spalovat tuky a cíleně se zaměřují na břišní svaly. Ale vám bude stačit pouze jeden, uvidíte.

Pokud se i vy snažíte zhubnout nějaké to kilo a chcete posilnit své svaly, pravidelné sportování a zdravá strava budou vašimi spojenci. Určitě ale víte, že některé části těla potřebují trošku více úsilí, protože jsou odolnější. A právě břicho patří k těm nejobtížnějším. Pomocí naší 28 denní výzvy vám bude stačit pouze jeden cvik a vaše břicho bude opět pevné, jako bývalo dřív.

Tím cvikem není nic jiného než prkno

Plank neboli prkno je jedním z nejúčinnějších cviků pro posílení nejen břišních svalů, ale také na vytvarování a posílení celého těla. Je to cvik, který zapojuje všechny různé svaly, a lze ho tedy považovat za cvik kompletní. Prkno posiluje všechny břišní svaly, hýždě, záda i paže.

Fotografie: Unsplash

Jak udělat tento cvik

Prkno je cvik, který vlastně nevyžaduje žádný pohyb. Stačí se dostat do správné polohy a vydržet v ní po určitou dobu. Lehněte si na podložku na břicho. Zvedněte tělo a opřete se o předloktí a prsty na nohou. Tyto dvě části těla by měly držet celou vaši hmotnost. Ujistěte se, že vaše lokty jsou rovně postavené.

Fotografie: Pexels

Aby byl tento cvik opravdu účinný, je třeba, aby celé vaše tělo bylo napnuté a natažené. Stáhněte břišní svaly a snažte se udržet si rovná záda. Budete mít tendenci zadržovat dech, ale to se opravdu nedoporučuje. Je důležité, abyste cvik správně prodýchali.

28 denní výzva

Tato výzva bude trvat čtyři týdny a jejím cílem je posílit břišní svaly a další části vašeho těla. Obtížnost se postupně zvyšuje, první den bude stačit 20 sekund a poslední den zvládnete úplně v pohodě 4 minuty bez zadýchání. Nezapomeňte si každý šestý den dopřávat odpočinek, je to potřeba.

Fotografie: Depositphotos

Tato výzva je docela dost obtížná zejména v posledních dnech. Jestli máte pocit, že celou výzvu nezvládnete, nenuťte se do toho, příště se to určitě podaří. Jděte svým vlastním tempem a postupně čas prodlužujte. Hodně štěstí, zvládnete to!

Zdroj: Verv