Jak zhubnout po vánocích

Několik dní po Vánocích následuje Nový rok a ten je mimo silvestrovskou kocovinu typický i řadou předsevzetí, která si lidé dávají. Mezi to nejčastější patří hubnutí. Mimo kil předvánočních je potřeba zbavit se i těch, které přibyly během Vánoc. Máme pro Vás několik tipů, jak se kil snadno zbavíte.

Jídelníček

Největší podíl na hubnutí, a to až ze dvou třetin, má úprava jídelníčku. Člověk si často říká, že ani tak moc nejí a přesto přibírá, ale opak je pravdou. Nejúčinnější metodou je zapisování si zkonzumovaných potravin, abychom získali přehled o tom, co jsme vlastně snědli. Podstatná je nejen kvantita jídla ale i jeho kvalita. Ideální jídelníček by se měl skládat z 50%  sacharidů, 20% bílkovin a 30% tuků. Pokud se vám nechce dohledávat a počítat hodnoty živin u jednotlivých potravin, existují internetové servery, kde si po registraci zadáte vše, co za den sníte. Systém za vás vypočítá nejen kalorie, ale i procentuální hodnotu živin.

Před samotnou změnou jídelníčku je zejména po Vánocích vhodná i detoxikace organizmu, která hubnutí pomůže lépe nastartovat. Metody jsou různé a to od preparátů, které pořídíte v lékárně, přes jablečné dny, až po výplachy střev. Jednoduše vypadá například detoxikační metoda, při které se tři dny konzumují pouze jablka. Je doporučeno jíst jich okolo 1,5kg denně, aby člověk necítil hlad. Na závěr třetího dne se doporučuje vypít lžíce olivového oleje, která pomůže dokončit detoxikaci jater. Další snadnou metodou je pití pouze bylinkových čajů po dobu jednoho dne. Mimo to všechno je důležité dbát na dostatečný přísun vlákniny, která navodí plnost střev a člověk pak nemá potřebu jíst častěji, než by bylo nezbytně nutné.

Pitný režim

Rovněž pitný režim má při hubnutí své opodstatnění. Pokud se váš příjem tekutin po delší dobu výrazně sníží, tělo se začne bránit a to tím způsobem, že si vodu schovává do zásoby a nevylučuje ji ven. Výsledkem je nejen nateklá postava, ale i organismus plný odpadních látek, které jsou rozpustné ve vodě, ale nemají šanci se vyloučit ven. Při vypití 2-3 litrů denně se budete nejen cítit méně unaveně, ale váš organizmus se odvodní a metabolismus se zrychlí až o 4%.

Pohyb

Každý pohyb se počítá. Nemusíte si hned kupovat permanentku do posilovny nebo se zapisovat na taneční kurz, ale stačí i trocha pohybu navíc. Vystoupit o zastávku dříve, zaběhat si u televize na místě, chodit na procházky a pěšky do schodů. Když se pak rozhodnete pro cvičení, začněte s nějakým jednodušším a nezapomínejte na zahřátí svalů na začátku cvičení a závěrečné protažení. Jinak by jste si mohli ublížit a to by vám dozajista na dlouhou dobu vzalo chuť k pohybu.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net