Celulitida na pažích v Čechách trápí spoustu žen. Naučte se jednoduché cviky, které vás jí rychle zbaví

Fotografie: Depositphotos

Zbavit se celulitidy obecně není snadný úkol. Tuková tkáň pod kůží vypadá neatraktivně. Zdravá strava a cvičení jsou nejúčinnějšími způsoby, jak s ní zatočit.

Celulitida se objevuje na mnoha místech těla. Jedná se především o ženský problém, ale ani muži občas výskytu celulitidy neuniknou. Pokud se celulitida objeví na pažích, vyžaduje obzvláště pravidelné cvičení, které pomůže paže zpevnit, zeštíhlit a dodá jim zdravou barvu. Veslování, plavání, horolezectví a kanoistika jsou kardio sporty, které paže procvičují a posilují svaly v této oblasti. Pokud do svého programu přidáte cílené cviky, které efektivně procvičí paže jako celek, bude výsledek o to optimálnější.

Kterými cviky lze paže posilovat a spalovat na nich tuk

Přestože není příliš snadné zbavit se tuku, cvičení je skvělým spojencem při hubnutí a nabírání svalové hmoty a rovněž výrazně zlepšuje vzhled celulitidy. Tyto cviky se zaměřují na hlavní svaly paží, jako jsou tricepsy, bicepsy a deltové svaly, a to střídáním kliků, planků a burpees neboli angličáků.

Fotografie: Pexels

Cvik č. 1

Postavte se s chodidly mírně od sebe a rukama na úrovni stehen. Pomocí lahví s vodou, činek nebo posilovací gumy zvedněte paže a pokrčte lokty tak, aby ruce byly v úrovni hrudníku. Toto cvičení opakujte 15krát.

Cvik č. 2

Stále stojíte s nohama mírně od sebe a v každé ruce držíte činku. Pokrčte paže a přitáhněte činky k ramenům. Proveďte 15 opakování tohoto cviku.

Cvik č. 3

Při tomto cvičení se provádí klik na stěně. Jak víte, cvik push-up procvičuje svaly paží, pomáhá je tonizovat a zpevňuje ochablé svalstvo. Postavte se před zeď, nastavte si odstup s nataženýma rukama a nakloněným tělem. Pokrčte lokty a udělejte klik. Toto cvičení opakujte 15krát a přitom stahujte břicho.

Cvik č. 4

Postavte se s nohama na šířku ramen a v rukou držte činky. Zatímco stahujete břicho, pokrčte lokty a zvedněte závaží ke stropu. Proveďte 30 opakování tohoto cviku.

Fotografie: Piqsels

Cvik č. 5

Sedněte si na židli s rozkročenýma nohama a nakloňte trup dopředu. Položte pravou ruku na pravou nohu a pracujte s ní tak, že pokrčíte loket a zvednete ruce k hrudníku. Uvolněte se a opakujte cvik 30krát. Stejný cvik opakujte s druhou paží.

Cvik č. 6

Postavte se s rozkročenýma nohama a v každé ruce držte činku. Nakloňte trup dopředu a ruce rozevřete dozadu, ale ne nad hlavu. Vraťte paže do výchozí polohy a opakujte pohyb 30krát.

Cvik č. 7

Ve stoji s rozkročenýma nohama rozevřete paže s činkou v každé ruce a poté paže spusťte na úroveň stehen. Abyste předešli svalovému zranění, provádějte pomalé pohyby s frekvencí 30 opakování. Můžete také provádět krouživé pohyby pažemi, 15krát dopředu a 15krát dozadu.

Cvik č. 8

V pozici prkna s nohama u sebe udržujte stabilitu těla stahováním břišních svalů. Spusťte se dolů pokrčením lokte a pak se postavte opřeni o paže. Tento cvik můžete provádět také s mírně rozkročenýma nohama. Toto cvičení opakujte 10krát. Pokud jste začátečníci, začněte s tímto cvičením pětkrát a postupně zvyšujte tempo.

Fotografie: Piqsels

Cvik č. 9

V lehu na prkně začněte tím, že levou ruku přetáhnete přes pravé rameno a poté ji vystřídáte s druhou rukou. Proveďte 20 opakování tohoto cviku.

Cvik č. 10

V pozici prkna přitáhněte levé koleno k levému lokti a poté proveďte totéž s pravým kolenem a pravým loktem. Proveďte 20 opakování tohoto cviku.

Cvik č. 11

Jedná se o jednoduchou variantu burpees (angličáků), která je vhodná pro začátečníky. Postavte se s nohama na šířku ramen a rukama v bok. Pokrčte kolena a položte ruce na podlahu, pak postupně přitahujte nohy dozadu, jako byste chtěli dělat prkno. Pak okamžitě vyskočte dopředu a postavte se. Toto cvičení proveďte 20krát. Jedná se o kardio cvičení, které vám pomůže spálit kalorie, zpevnit paže a celé tělo.

Zdroj: WomensHealthMag