Opravdu si takový vztah zasloužíte? Tři případy zoufalých žen, které nepochopily, že na ně čeká něco mnohem lepšího

Fotografie: Depositphotos

Některé partnerské vztahy mohou být velmi komplikované. Podívejte se, jestli se nenacházíte v podobné situaci jako tyto tři ženy.

Z emailů čtenářek byly vybrány tři typické situace, ve kterých jste se možná někdy ocitly nebo právě ocitáte. Situace jsou jiné, mají však spojující prvek. Tyto ženy si samy sebe neváží. Jsou nešťastné, neví jak si se situací poradit a jsou ochotné zajít daleko za hranici toho, co si kdysi představovaly jako skvělý vztah. Proč to dělají a jak z toho ven?

Je ve vztahu s jinou dívkou

Žena popsala situaci stručně: „Stále se mnou chce mít sex, i když je ve vztahu s jinou dívkou”. Odpovíme tedy otázkou: „Proč s ním máte Vy sex, když víte, že má přítelkyni?” Není až tak podstatné, jestli jste se ocitla v pozici milenky nebo naopak podváděné partnerky. Pro oboje platí, že si takový vztah nezasloužíte.

Rozhlédněte se kolem sebe, je plno mužů, kteří touží po monogamním vztahu a na rukou by vás nosili. To je tento opravdu tak neodolatelný? Nebo se zde vynořuje problém, že si sama sebe nevážíte a nevadí vám, že se k vám muž chová jako ke kusu hadru? Pokud si chcete zachovat svoji důstojnost a mít šanci získat to, co si zasloužíte, pak vezměte nohy na ramena a rozlučte se. I kdyby to mělo chvíli bolet.

Fotografie: Freepik

Prosila jsem ho na kolenou

„Manžel se se mnou chce rozvést. Řekl, že mě nemiluje a už se mnou nechce být. Padla jsem na kolena a snažně ho prosila, ať mi dá ještě šanci. Ať to se mnou zkusí ještě tři měsíce,” napsala zoufalá žena. Manželé kvůli práci několik let nežili pohromadě. Manžel se nyní vrátil do společné domácnosti, ale záhy požádal o rozvod.“

Je pochopitelné, že chcete zachránit své manželství, ale zníte velmi zoufale. Představa, že něčí rozhodnutí změníte, čím snažněji ho budete prosit, je trochu lichá. Zdá se, že se Váš muž už rozhodl. A teď je na Vás, abyste si zachovala zbytky důstojnosti a přijala fakt, že vaše manželství skončilo. Nenapadlo vás, že má váš muž jinou ženu?

Měli byste být šťastní, že jste opět spolu v jedné domácnosti. Váš muž si toho ale evidentně neváží. I když se to teď možná zdá nemožné, věřte, že jednou budete mít vztah, ve kterém se nebudete muset o lásku doprošovat. S mužem, který je věrný a oddaný. Zapracujte na svém sebevědomí a jděte si za tím, co si zasloužíte.

Fotografie: Freepik

Dal přednost dětem

„Přítel se se mnou rozešel. Prošel si těžkým rozvodem a chce se soustředit na své děti, aby jim pomohl toto období překonat. Problém prý není ve mně, jen je vše špatně načasované. Jeho děti také nebyly schopné přijmout fakt, že jejich otec si našel novou ženu. A tak jsem zase sama.

Je vidět, že partner si nese z předchozího vztahu mnoho nedořešených věcí. Vypadá to, že sám moc neví co dělat. Vše se tedy v budoucnu může změnit, pokud se tomu dá dostatek času. Přesto se pokuste nezamrznout na tom, že počkáte, až se k Vám jednoho dne milostivě vrátí. Žijte svůj život a soustřeďte se na své radosti.

Obklopte se milými lidmi, vrhněte se do koníčků, na které nebyl čas. Jděte ven, mluvte s lidmi a věnujte se tomu, co vás činí šťastnou. Nemusíte se hned vrhat do nového vztahu, ale nechte tomu volný průběh. Pokud Vás však nová láska potká, tentokrát si zasloužíte stabilního partnera, který bude vědět, proč s Vámi je a také Vás neopustí.

Nic lepšího si nezasloužím?

Příběhy těchto žen spojuje fakt, že jsou z nějakého důvodu přesvědčené, že nemohou mít nic lepšího. Raději se drží v nefunkčním vztahu s hromadou ústupků a kompromisů, protože se tolik bojí zůstat samy. Nikdy nepřestávejte věřit, že na vás čeká něco lepšího. Pokud nejste šťastná, musíte se doprošovat nebo vás partner přehlíží a dává přednost někomu jinému, neustupujte. Běžte pryč a věřte, že každý si zaslouží to nejlepší.

Zdroj: Fumara