Tajemství zářivě čisté podlahy. Již po jednom vytření bude vypadat jako nová

Fotografie: Depositphotos

Kupované chemické prostředky pro domácnost mohou v některých případech obsahovat dráždivé látky. Použijte raději osvědčený domácí čistič.

Výrobky pro domácnost mohou být občas škodlivé pro vaše zdraví i pro životní prostředí. Některé sloučeniny v nich mohou být toxické. Čisticím prostředkům z obchodu stále více konkurují domácí čističe, které jsou levnější a stejně účinné. Pokud si chcete vyrobit vlastní čisticí prostředek, nejenže vám to ušetří peníze, ale hlavně budete vědět, co přesně jste do toho použili.

Jak připravit přípravek na čištění podlah

Pokud se chcete vyhnout nadměrnému používání chemikálií, máme pro vás recept na výrobu vlastního čističe podlah. Tento přípravek vám dokonce zaručí dokonalé výsledky a čistou a lesklou podlahu bez nevzhledných skvrn. Budete potřebovat:

  • 250 ml bílého octa,
  • 4 lžíce prostředku na nádobí,
  • půl litru vody,
  • 1 rozprašovač.
Fotografie: Pexels

Použití přípravku

Nejprve si do plastové lahve nalijete vodu, ocet a mýdlo a pořádně vše promíchejte. Jakmile budete chtít přípravek použít, můžete ho nastříkat rovnou na podlahu a pak vlhkým hadříkem vyčistit. Pokud chcete jeho účinek zvýšit, přidejte do něj ještě jedlou sodu. Jedlá soda s octem vytvoří velkou šumivou reakci, tak počkejte, než přestane.

Fotografie: Pixabay

Další skvělé ingredience

Hodně lidí často utrácí spoustu peněz za různé výrobky pro domácnost. Ale neuvědomují si, že vyrobit si je doma je nejen ekonomické, ale také ekologické řešení. Níže si můžete přečíst seznam produktů, které můžete použít k tomu, aby vaše domácnost byla opět čistá.

Černé mýdlo

Černé mýdlo je osvědčený, stoprocentně ekonomický a víceúčelový výrobek. Dezinfikuje a odmašťuje jakýkoliv typ podlahy, která se díky němu krásně leskne. Jednoduše přidejte lžíci černého mýdla do kbelíku s vodou, promíchejte a můžete začít uklízet.

Fotografie: Pexels

Citronová šťáva

Aby se vám i tvrdé podlahy leskly, postačí vám citronová šťáva, polévková lžíce bílého octa a asi litr vody. Smíchejte tyto ingredience v kbelíku, vyčistěte podlahu a můžete začít obdivovat výsledky.

Zdroj: Goodhousekeeping