Účinné domácí prostředky za pár korun, které dokonale vyčistí špinavou podlahu

Fotografie: Freepik

Skvěle uklizená domácnost se pozná podle kvality úklidu na podlaze. Při uklízení domácnosti velmi záleží na kvalitě čistících prostředků, to samé platí i u podlahy.

Snažíte se udržet svou domácnost perfektně čistou a u podlahy se vám to stále nedaří? Vidíte často šmouhy na podlaze nebo musíte uklízet až příliš často? Vyzkoušejte ty nejlepší a nejúčinnější čistící prostředky na podlahu, se kterými bude každý další úklid radostí.

Čistící prostředky nemusí být nutně plné chemických přípravků

Pokud sháníte skutečně účinný čistící prostředek pro vaši podlahu, pak v obchodech najdete nejrůznější typy a značky prostředků. Zapomeňte na tyto drahé, neekologické přípravky plné chemikálií a vyzkoušejte domácí přípravky z ingrediencí, které určitě doma najdete.

Domácí přípravky jsou nejen levnější a dostupnější, ale také mnohem šetrnější k vaší podlaze a ekologičtější.

Fotografie: Freepik

První recept na čistící prostředek je velmi snadný

Pro přípravu tohoto receptu pro čistící prostředek na podlahu si připravte:

  • vodu
  • ocet
  • jedlou sodu
  • vonný olej

Smíchejte teplou vodu, dvě lžíce octa, jednu lžíci sody a asi deset kapek levandulového nebo borového oleje s příjemnou vůní. S touto smíchanou směsí vytřete podlahu důkladně ve všech rozích i po celkové ploše. Podlaha bude krásně voňavá i čistá.

Pro druhý recept na čistící prostředek podlahy budete potřebovat 700 ml tekutého mýdla, dvě lžíce jedlé sody a jednu lžíci octa. Všechny ingredience důkladně promíchejte. Do kýblu s vlažnou vodou nalijte trochu směsi, promíchejte a hned se pusťte do vytírání podlahy. Vaše podlahová krytina bude krásně čistá a lesklá.

Fotografie: Freepik

Třetí čistící prostředek je skvělý pro úklid dlaždic

Jestliže se potýkáte s problémem špinavých spár mezi dlaždicemi, pak vám určitě pomůže tento účinný prostředek, který se specializuje právě na čištění spár a dlaždic. Pečlivě promíchejte vodu s jílovitým práškem, až vznikne napěněná hmota. Naneste tento přípravek na spáry a houbičkou vydrhněte. Čištění půjde velmi snadno. S tímto přípravkem můžete vyčistit i zanesené rohy kolem umyvadla, baterie nebo dřezu, jelikož skvěle působí na vodní kámen.

Přípravek z jílu je skvělým pomocníkem také při úklidu kuchyně. Zejména u znečištěné pečící trouby vám pomůže odstranit zapečenou mastnotu. Díky těmto trikům se vám podaří udržet vaši domácnost perfektně čistou a bez chyb.

Zdroj: Goodhousekeeping