Geniální trik okamžitě odstraní všechny zápachy v koupelně a na toaletě. Postupujte jako profesionální uklízečka

Fotografie: Depositphotos

Koupelna je místnost v domě, kde se zachytává největší spousta různých pachů. Tím pádem si zaslouží velkou péči a častý úklid, aby byla stále čistá a voňavá.

V koupelně se hodně často objevují plísně, vlhkost nebo různé zápachy a to z ní může dělat při nejmenším odpudivou místnost. A samozřejmě, že nikdo nechce, aby se štítil chodit do vlastní koupelny. Ale naštěstí existují metody, které mají za cíl skoncovat s těmito nepříjemnostmi a uvolnit v koupelně místo pro příjemnou vůni.

Odstranění pachů hřebíčkem

Pro tuhle jednoduchou metodu budete potřebovat:

  • 10 hřebíčků
  • 1 l vody
  • 15 lžiček jedlé sody
  • pár kapek esenciálního oleje podle vašeho výběru

Jediné, co musíte udělat, je nasypat 15 lžiček jedlé sody do láhve s vodou, společně se všemi hřebíčky. Poté k tomu přidejte jen esenciální olej, který jste si vybrali a lahev uzavřete. Pořádně s ní zatřepejte, aby se všechny ingredience dobře promíchaly. Nyní už ji jen otevřete a postavte do koupelny. Uvidíte, že za pár dní bude zápach úplně pryč.

Fotografie: Pixabay

Esenciální oleje

Esenciální oleje se používají k provonění místnosti. Takže pokud je budete mít v koupelně, nebude mít zápach žádnou šanci. Na výběr je několik druhů, mezi ty nejznámější patří například levandule, citron, máta nebo eukalyptus. Dejte pár kapek do rozprašovače, který je naplněný vodou a poté směs nastříkejte po celé místnosti.

Fotografie: Pixabay

Bílý ocet

Bílý ocet je známým dezinfekčním prostředkem. A nejen to, je to také skvělý deodorant a také přípravek, kterým lze vyčistit celý dům. Abyste se zbavili pachů, namočte do bílého octu houbičku a otřete s ním okraje vaší toalety. Kromě bakterií a plísní zmizí také nepříjemný pach.

Domácí deodorant

Můžete si také vyrobit domácí tablety. Na ně budete potřebovat:

  • citronovou šťávu
  • lžičku bílého octa
  • šálek jedlé sody
  • pár kapek esenciálního oleje
  • lžička peroxidu vodíku
Fotografie: Pixabay

Chcete-li připravit domácí tablety, smícháním všech ingrediencí vytvořte kapsle, které nechte přes noc zaschnout. Jakmile se potom objeví nepříjemný zápach, hoďte do toalety před spláchnutím tuto kapsli. Výsledkem bude svěží vůně.

Zdroj: Goodhousekeeping