Pevného a plochého břicha lze dosáhnout bez úporných diet a náročných cvičení

Fotografie: Freepik

Pevné a ploché břicho si přeje skoro každá žena. Velmi často si představujeme, že za plochým břichem stojí hodiny a hodiny strávené v posilovně. Ne vždy je tomu tak.

Získat vysněné ploché břicho nemusí být vždy tak složité, jak se na první pohled zdá. Stačí dodržovat jednoduché zásady a budeme sami překvapeni, jak jednoduchá je cesta za lepší postavou. K lépe vypadajícímu břichu nám mnohdy postačí pouze správný postoj. Nejdůležitější zásadou je mít rovná záda, a to v případě, že stojíme, ale i sedíme. Náš postoj totiž ovlivňuje nejen svaly zad, ale i svaly břišní. Pokud je naše páteř v rovině, stimulujeme tím naše břišní svaly k zatažení. Tím je nenásilným způsobem cvičíme a posilujeme.

Základem je dostatečné množství pitné vody

Nijak složitým dietním krokem je dodržování pitného režimu. Dehydratace totiž přispívá k tomu, že se v našem těle hromadí přebytečná voda, a ta má za následek, že vypadáme nejen nafoukle, ale také mnohem širší, než ve skutečnosti jsme. Obsah tělesného tuku v našem těle tedy snížíme tím, že si denně dopřejeme dostatečné množství vody. 

Fotografie: Pexels

Velikost našeho břicha také přímo ovlivňuje četnost návštěv toalety. Na vzhled má totiž velký vliv i stav našich střev. Pokud chodíme na toaletu v menších frekvencích, má to velmi často za následek vznik chronické zácpy. Ta vede k tomu, že naše břicho působí nafoukle. Je tedy zapotřebí toaletu navštívit pokaždé, když k tomu pocítíme nutkání. Stav našich střev příznivě ovlivňují probiotika. Konzumujte tedy dostatečné množství přírodních jogurtů a kefíru.

Při konzumaci jídla se soustřeďte jen na to

Zásadní chyba, které se při konzumaci jídla dopouštíme a která velmi negativně ovlivňuje stav našeho břicha, je konzumace jídla před televizí nebo počítačem. Při jídle je doporučeno se soustředit pouze na jezení a nerozptylovat se okolními vjemy. Ideální také je každé sousto desetkrát přežvýkat. Dostatečně rozžvýkaný pokrm podporuje jeho strávení. Během rychlé konzumace dochází také ke spolykání velkého množství vzduchu, což přispívá k našemu nadýmání. Podobný efekt má také konzumace žvýkačky. Pro osvěžení dechu se proto doporučuje použít sprej.

Fotografie: Pexels

Prospěšný efekt na naše střeva bude mít pravidelná procházka. Doporučená frekvence je 30 minut chůze každý den. Doplňte svou stravu také o potraviny bohaté na vitamíny D a B. Ty totiž ovlivňují produkci hormonů, které jsou v našem těle zodpovědné za spalování tuků. Nezapomeňte ani na pravidelný a dostatečný odpočinek. Stresové situace a napětí nás totiž nutí k častější konzumaci jídla. Věnujte dvacet minut denně dechovému cvičení a relaxaci.

Zdroj: Goodhouse