Plastika intimních partií může vyřešit řadu problémů

Mnoho žen dostatečně neřeší potíže, které mohou po porodu nastat. Skoncovat s nimi přitom může už jediná noc v nemocnici. Po narození miminka řeší spousta žen kvalitu svého intimního života, kvůli porodním komplikacím. Přesto, že plastika intimních partií není žádnou žhavou novinkou, mnoho českých žen se na tyto zákroky dosud dívá s patřičnou nedůvěrou. Nemají tušení, že jednodenní hospitalizace může lehce ukončit jejich trápení.

Za své problémy se nestyďte!

Skoro polovina žen uvádí, že se jim nedaří dosáhnout sexuální satisfakce. Poměrně často stojí v pozadí problémů s intimními partiemi porod nebo menopauza. Faktem zůstává, že řada českých žen tuto situaci nijak neřeší. Netuší, že je možné tyto problémy řešit relativně nenáročným operativním způsobem. Vysvětluje primář pražského gynekologického centra Petr Pícha. V případě, že ženy pociťují po porodu menší intimní prožitky či nejsou spokojeny, jak jejich intimní partie vypadají po porodu, měly by věnovat tomuto tématu pozornost a vyhledat pomoc odborníka. Některé zákroky, související s fyzickým i psychickým zdravím ženy, hradí dokonce zdravotní pojišťovna. Při operativním zákroku se zúží poševní vchod nebo celá pochva, zpevní se hráz, kdy se tkáně operačně upraví do předporodní podoby.

Ženy v menopauze

Stejně tak může tento zákrok pomoci starším ženám, u nichž došlo důsledkem ztráty pružnosti vaziva, vrozených dispozic či hormonálních změn k uvolnění pochvy. Mimo neuspokojivého sexuálního života může tento jev vést i k zánětům pochvy, močové trubice a nekomfortním pocitům při chůzi či sezení, doplňuje primář Pícha. Pro zlepšení výsledků se v průběhu rekonvalescence doporučuje provádět speciální cviky, které napomáhají zpevnění pánevního svalstva.

Operativního zákroku se bát nemusíte

Většinu zákroků plastické gynekologie neprovádějí lékaři ambulantně. Je to kvůli silnému prokrvení operované oblasti. Přesto, že se mnohdy ženy obávají bolesti po zákroku plastické gynekologie, většinou pacientky uvádějí jen nepříjemné pálení první 2 dny po zákroku. Po rejuvenaci genitálu je pacientka ve většině případů hospitalizována přes noc. Následně ji čeká minimálně týden rekonvalescence. Návrat k sexuální aktivitě se doporučuje přibližně po šesti týdnech, uvádí primář Pícha.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net