Plemena psů, která jsou vhodná i pro méně zkušené majitele

Fotografie: Pexels

Pes je nejen nejlepším přítelem člověka, ale také věrným společníkem a bojovníkem proti osamělosti. Není ale vhodný pro každého.

V současné době máme více než 300 plemen psů. Každé plemeno je vhodné na jiné využití a klade si na svého majitele jiné nároky. To je věc, na kterou se při výběru vhodného společníka pro život vyplatí myslet. Kromě tělesného využití ale pes také potřebuje výchovu a výcvik. Připravili jsme si pro Vás seznam méně náročných plemen psů, která jsou vhodná i pro nezkušeného majitele.

Začneme u nejmenších psích plemen

Pokud nejste zkušený pejskař, chybu určitě neuděláte, pokud si pořídíte čivavu. Nenechme se ale tak úplně nachytat, navzdory své velikosti jsou zástupci tohoto plemene pořádně tvrdohlaví a pokud se jim něco nelíbí, umí to dát hlasitě najevo. O moc větším plemenem není ani pomeranian. Jedná se o relativně mladé plemeno, které se ale v poslední době těší velkému zájmu. Jedinci tohoto plemene jsou nenároční na pohyb a mají velmi rádi lidi. Zvýšenou péči ale musíme věnovat jeho srsti.

Fotografie: Freepik

 

Ideálním psem pro nezkušeného majitele je bezesporu mops. Jedná se o hravého psa, který se ale řadí mezi nejlépe vycvičitelná plemena. Musíme ho ale chránit před teplým počasí, díky anatomii jeho čumáku má velmi často problémy s dýcháním. V případě prvního psa nesáhneme vedle ani s roztomilým shih-tzu. Je to ideální pes do bytovky, který má rád lidi. Zvýšenou pozornost ale budeme muset věnovat jeho srsti.

Pokud máte v oblibě větší plemena, podívejte se níže

Jestli Vám menší plemena nepřirostly k srdci a raději byste se poohlédli po nějakém větším, nemusíte ztrácet naději. I mezi velkými psy je pár vhodných pro naprosté začátečníky. Patří sem například chrt, německá doga nebo mastif. Chrt je známým plemenem především díky chrtím závodům. Co se ale málo ví je fakt, že nepohrdne ani odpočinkem na gauči a je relativně nehlučným psím plemenem. Povaha dogy je velice mírumilovná, vyrovnaná a klidná. I ona je vhodnou volbou pro začínající kynology.

Fotografie: Freepik

Plemeno, které nám může dogu připomínat, je mastif. Je to skvělý hlídač, ale zároveň velmi klidný a vyrovnaný psí společník. Velmi snadno se přizpůsobí našemu životnímu tempu. Chybu neuděláme ani v případě, že si pořídíme boxera. Ten se řadí mezi jedno z nejtrpělivějších a nejtolerantnějších psích plemen, bude tedy schopný nám odpustit i chyby, kterých se během jeho tréninku dopustíme. Je ideálním společníkem pro rodinu, kde se vyskytují malé děti.