Podzimní rutina v péči o pleť: Takto by měla vypadat

Se začátkem podzimu pleť přímo křičí po změně péče a pořádné hydrataci. A ne jenom po ní. Víte, co všechno potřebujete během chladných podzimních dnů?

Je samozřejmostí, že se změnou počasí měníme i druh oblékání. Stejně by tomu mělo být i u péče o pleť. V každém ročním období si vyžaduje přizpůsobenou denní rutinu.

3 kroky pro krásnou pleť:

  • čištění
  • hydratace
  • výživa

Čištění

Nejdůležitějším a prvním krokem ranné a večerní péče o pleť je čištění. Pomocí něj odstraníte z pleti všechny nečistoty.

Po důkladném odlíčení pleti následuje čištění. Jak používat přípravek na čištění? Dříve než jej nanesete na pleť, tvář si navlhčete. Na pleti čistící gel napěňte a pokračujte krátkou masáží. Následně si pleť důkladně opláchněte.

Zdají se vám některé produkty na odličování příliš drahé? Využijte Douglas slevový kód a dopřejte vaší pleti péči, jakou potřebuje.

Hydratace

Vyčištění pleti je přípravou pro další krok. Hydrataci.  Používáte během léta lehčí a mně mastné krémy? Na podzim byste naopak pleti měli dopřát ty hustší.
Odměnou vám bude poleť s jemným, mladistvým vzhledem bez vysušování. Při hydrataci pleti nevynechejte ani oční okolí.

Výživa

Podzimní rutinou péče o pleť uzavírá výživa. Krémy s obsahem bambuckého másla, různých vitamínů či přírodních výtěžků jsou ty pravé. Jak zjistíte, že jste zvolili správný krém? Velice jednoduše – vaše pleť nebude suchá, ale naopak hydratovaná a „šťavnatá“.

Trápí vás specifický pleťový problém? Věnujte vaší pleti osobitou péči s dermokosmetickými přípravky. Pro jejich výhodný nákup uplatněte Lekarna cz slevový kód.

Určitě jste nejednou slyšeli, že krása vychází zevnitř. Je to skutečně tak. Asi nejdůležitější součástí péči o pleť je strava. Pravidelná konzumace nezdravých jídel s vysokým obsahem tuku pleti nijak nepomůže. Naopak, více ovoce a zeleniny, ořechů či ryb na ni bude vplývat pozitivně.

Odborníci doporučují produkty péče o pleť během roku střídat. Minimálně jeden byste ale odkládat neměli. Je ním SPF krém. Důvod je jednoduchý. Určitá část slunečního záření totiž proniká přes oblaky neustále. A právě SPF krém zabrání tomu, aby se slunečné paprsky nepěkně podepsaly na vaší pleti.