Pokud se vám v domácnosti hodně usazuje prach a nevíte si rady, zkuste udělat několik věcí

Fotografie Freepik

Co dělat, když je byt pravidelně uklízen a i tak se tam pořád objevují nánosy prachu? Máme pro vás jednoduché řešení.

Každý z nás má své vlastní návyky, co se úklidu týče. Někdo chce pořád dokonale čisté povrchy, jiný na úklid nemá tolik času a tak nějaký prach moc neřeší. Prach v bytě je častým a přirozeným hostem, který prozatím moc nepoškozuje naše tělo. Pokud je však prachu až příliš mnoho, není to dobré ani pro byt, ani pro vás.

Zahoďte starý vysavač

Je třeba neustále obměňovat vybavení bytu, zvláště to, co je určeno na úklid. I když některé přístroje při správném zacházení vydrží dlouho, někdy je třeba je prostě vyměnit. Většina starých vysavačů již nemá dobré filtry výfuku vzduchu, a ty se v průběhu let opotřebovávají. Když vysavač aktivně vysává, tak nejen nasává vzduch, ale také ho vyhodí zpět. Pokud nemáte kvalitní filtr, tak je to jako byste všechno osprchovali prachem. Vlastně z jednoho místa prach vezmete a na druhé ho znova dáte.

Fotografie: Unsplash

Záclony a závěsy

Velmi hustá tkanina shromažďuje poměrně velké množství malých částic. Někdy stačí jen po ní přejet dlaní a hned uvidíte, co tím myslím. Podlahy můžete stírat a povrchy otírat jak často chcete, ale prach na závěsech znečišťuje vzduch, jakmile začnete třeba větrat.

Žaluzie

Když lidé přemýšlejí o tom, jak zatemnit okna, podívají se na cenovku rolet a zvolí žaluzie. Měli byste předem vědět, jaký je to hrozný sběrač prachu! Na plastové lamely rychle ulpívá prach, který je velmi obtížné setřít. Můžete tomu věnovat hodinu a za další hodinu můžete jít zase utírat. Je tedy lepší, dát přednost moderním roletám.

Pokojové rostliny

Pokud jste velkým milovníkem rostlin a víte o nich vše, pak se vás tento odstavec netýká. My mluvíme o lidech, kteří mají doma nějaký druh rostliny, o který se příliš nemusí starat. V takových případech si nelze nevšimnout, že listy rostliny jsou hustě pokryty vrstvou prachu. Na listy rostlin totiž při utírání prachu trošku zapomínáme.

Fotografie: Unsplash

Koberce

Čím více koberců, tím lépe! Tímto heslem se řídila v minulých letech asi většina domácností. Ale právě koberce v sobě mají malinká vlákna, ve kterých se drží spousta prachu. Vyhoďte je a váš život se zlepší. Samozřejmě, že někdy jsou koberce krásné, stylové a pohodlné. Ale ne, když jsou na podlaze 4. K utvoření útulné atmosféry bude stačit jeden koberec u gauče.

Zdroj: Redakce