Pořiďte si domů tlustici, rostlinu, která vám podle legend přinese štěstí a bohatství

Fotografie: Freepik

Znáte pokojovou rostlinu zvanou strom peněz? Ne? My vám ji dnes v článku představíme. Její oficiální název je tlustice. Je to rostlina, která má ploché listy, které vypadají jako mince. Pokud ji umístíte na správné místo, měla by vám přinést bohatství a štěstí v životě.

Kdo by nechtěl být šťastný a bohatý?

Podle feng shui, staré čínské metody, se tlustice musí položit do jihovýchodního rohu v bytě nebo domě. To vám zaručí přísun peněz. Rostlina je ideální jako dárek do nového manželství, nebo pro někoho, kdo začal nově podnikat. Bohatství však nejsou jen peníze, je to také duchovno nebo spokojený život, který jste si vždycky přáli.

Strom života je považován za rostlinu, kterou když dobře umístíte, stane se magnetem na dobré zprávy, získání hmotného bohatství a pohody u vás doma. Tlustice má masité listy, ve kterých se hromadí živiny. Pokud se o květinu dobře staráte a její listy budou zdravé, můžete si být jisti, že i vás bohatství neopustí.

Květinu si zasaďte sami a dopřejte ji veškerý komfort

Důležitá informace je ta, že si rostlinu musíte zasadit sami, aby přinesla štěstí právě vám. Použít můžete buď rostlinu zakoupenou v obchodě, nebo můžete zasadit výhonek. Sázení květiny je stejné jako u jiných rostlin. Pokud si nejste jistí, kam přesně rostlinu umístit, pozvěte si domů odborníka na čínskou metodu feng shuk.

Fotografie: Depositphotos

Květině zajistěte:

  • Dostatečné osvětlení
  • Pravidelné větrání a zálivku
  • Při dobré péči uvidíte, že se vám bude dařit v životě

Pokud kolem květiny navíc rozmístíte několik figurek v odstínech zlaté, zelené nebo modré, podpoříte tím její podmínky pro rozvinutí bohatství. Květina vám také může podle listů napovědět, jak se daří ohledně vaší finanční situace. Pokud se květina začne zbavovat listí, ohýbat se v kořenech nebo nastane jiný problém, je nutné počítat s tím, že dojde ve vaší rodině k nějaké finanční újmě. Rostlinu se pokuste zachránit.

Fotografie: Depositphotos

Rostlina samozřejmě může i vykvést. Ne každý má to štěstí, že se mu povede u toho být. Znamená to však, že vás čeká zvýšení příjmů nebo nějaký velký obnos peněz najednou.

Květina má také léčebné účinky. Její listy obsahují tekutinu, která pomáhá při léčbě oparu, může vám pomoci s angínou, ale bojuje také proti hemeroidům nebo se hodí na ranky, strie či popáleniny. Pokud vás štípl komár nebo jste se popálili, vzpomeňte si na tuhle zázračnou květinu. Pozitivně ovlivní vaše myšlení, přinese vám pohodu a štěstí a navíc bude ozdobou vašeho bydlení.