Nejkrásnější pokojové rostliny, které ke svému růstu nepotřebují sluneční světlo. Pěstovat je zvládne i naprostý laik

Fotografie: Freepik

Rostliny, které ke svému růstu nevyžadují sluneční světlo, jsou pro vaši domácnost nejvhodnější. Podívejte se na ty nejlepší z nich.

Rostliny jsou skvělý způsob, jak můžete vyzdobit interiér vašeho domova, a kromě toho, že dobře vypadají, jsou také prospěšné pro vaše zdraví, protože produkují kyslík. Díky tomu pomáhají osvěžovat vzduch v domě a odstraňují mnoho negativních látek, v důsledku čehož vytvářejí pro člověka velmi dobré prostředí. Podívejte se proto, které rostliny se do vaší domácnosti hodí nejvíce, a navíc nepotřebují ke svému růstu žádné sluneční světlo.

Toulcovka (lopatkovec)

Toulcovka je rostlina, kterou lidé tradičně spojují s přezdívkami měsíční květina nebo lilie míru. Vyznačuje se krásnými bílými listy a může dorůst až do výšky jednoho metru. Pochází z Jižní Ameriky a daří se jí především na méně osvětlených místech. Pokud tedy hledáte dekoraci například do ložnice, bude pro vás lopatkovec jednou z nejlepších možností.

Fotografie: Pixabay

Azalka

Azalka je jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin zejména v Japonsku a přestože nevyžaduje mnoho světla, není příliš odolná vůči chladnému podnebí. Dbejte tak na to, aby kořen této rostliny byl neustále vlhký, a snažte se azalku vždy udržovat v pokojové teplotě.

Klívie (clivia)

Klívie je velmi krásná rostlina, která se vyznačuje oranžovými květy a příjemnou vůní. Tyto dva atributy mohou osvěžit a zdokonalit vaši domácnost, a proto byste měli uvažovat o její koupi. Je však dobré vědět, že ačkoliv může růst i bez přílišného slunečního světla, je dobré ji čas od času přesunout ven a dopřát ji trošku energie ze slunce.

Fotografie: Pixabay

Sanseviera

Sanseviera, přezdívaná též jako hadí rostlina, se vyznačuje především svým zvláštním tvarem, který se někomu líbí a někomu naopak vůbec. Je sice pravda, že na jasném světle roste rychleji, ale dokáže se dokonale přizpůsobit i tmavšímu prostředí, a proto by mohla být jedním z vašich favoritů do domácnosti.

Aglaonema

Stejně jako klívie si aglaonema sice vystačí na slabě osvětlených místech, ovšem občasné výlety na sluneční světlo jí velmi prospívají. Tato pokojová rostlina se vyznačuje přímým nebo plazivým stonkem a různě skvrnitými či kolorovanými listy. Ačkoliv jsou její květy drobné, určitě vám tato trvalka přinese do domácnosti mnoho radosti.

Fotografie: Pixabay

Dračinec (dracéna)

Dracéna je rostlina, která je mnohem vyšší a prostornější než všechny dosud zmíněné, ovšem i přesto nevyžaduje téměř žádné světlo. Neměli byste však zapomenout, že je potřeba ji pravidelně stříhat, aby nezabírala příliš mnoho místa a rostla tak, jak si to představujete.

Zdroj: Goodhousekeeping