Pokojové rostliny, které dokáží přežít i v nejtemnějším rohu vaší domácnosti

Fotografie: Freepik

Chcete pěstovat krásné pokojové rostliny, ale nemáte dostatek světla v bytě? V takovém případě se nemusíte vzdávat, ale stačí si vybrat některé vhodné druhy, kterým stín nebude vadit.

Věděli jste, že existuje spousta perfektních rostlin pro pěstování ve špatných světelných podmínkách? Snadno si tak zařídíte domácí džungli i přesto, že nemáte prosluněný byt s okny směrem na jih. A jaké druhy jsou nejlepší? Inspirujte se například těmito 6 rostlinami, které vám dobře porostou víceméně kdekoliv na místech s rozptýleným jemným světlem.

Difenbachia

Nikoho jistě nepřekvapí tato klasika mezi pokojovými rostlinami s poměrně velkými a okrasnými listy. Má ráda jemné a rozptýlené světlo, takže bez problémů krásně poroste i v rohu místnosti. Pozor při pěstování, když máte v domácnosti mazlíčky nebo malé děti, protože jde o rostlinu jedovatou, takže by měla být mimo jejich dosah.

Fotografie: Freepik

Dracena

Další na pohled velmi příjemnou pokojovou klasikou jsou draceny. Perfektně se hodí například na pracovní stůl, kde také ocení spíše rozptýlené světlo. Přímé sluneční paprsky jí nijak nesvědčí a spíše naopak mohou vyvolat nežádoucí poškození citlivých listů.

Zelenec

Velmi populární a opravdu snadno pěstovatelnou pokojovou rostlinou je zelenec. Ten má příjemně svěží zelený vzhled a zároveň pomáhá čistit vzduch. Své místo tak může mít v obývacím pokoji nebo v ložnici i za předpokladu, že zde není úplně tolik světla.

Kapradiny

Více než 2000 druhů kapradin je vhodných pro pěstování v domácnosti. Tyto rostliny jsou vhodné k pěstování ve stínu, ale potřebují vlhký vzduch. Nezapomínejte tak na rosení listů hlavně během zimy.

Fotografie: Freepik

Lopatkovec

Další oblíbenou klasikou je lopatkovec, který je nenáročný na pěstování a kromě zelených listů se dokáže odměnit také efektními bílými květy ve tvaru lopatky.

Tchýnin jazyk

Krásné, ale jedovatá pokojová rostlina také ocení spíše stanoviště více ve stínu. Péče je velmi nenáročná a nevyžaduje žádné speciální podmínky.