Postoje, které vám pomohou najít lásku svého života, když to nejméně čekáte

Fotografie: Pexels

Ta pravá, osudová láska nejčastěji přichází ve chvíli, kdy ji nejméně čekáme, a hlavně když ji ani nehledáme. A často je to ta pravá láska, která končí svatbou a dětmi.

Jistě jste už někdy v životě slyšeli příběh o tom, že žena po rozchodu s dlouholetým partnerem najednou rychle poznala někoho nového a byla to pro ni ta pravá, osudová láska. Přišla ve chvíli, kdy ji nejméně čekala a ani ji sama nehledala. Nebo příběh kamaráda, který se zrovna soustředil na práci či studia, a během toho se seznámil se svou budoucí ženou. Není to proto, že prává láska přichází nečekaně, spíš se tolik zaobíráme jinou životní událostí, že máme mnohdy tendenci ji přehlédnout.

Jak mohu jít své osudové lásce naproti?

Často nám k nalezení pravé lásky stačí její vizualizace. Pokud si totiž sami sebe představíme ve vztahu, a to takovém, jaký bychom si přáli, často se stane, že se takový vztah v našem životě najednou objeví. Pokud jsme schopni vizualizace našich snů, velmi často si po čase všimneme, že se staly skutečností. Představa vztahu, ve kterém bychom chtěli být, spustí energetické vibrace, které lásku do našeho života přilákají. Naučte se se uvolnit a užívat si radosti, které život přináší.

Fotografie: Pexels

Buďte také otevřeni novým možnostem a nabídkám. Pokud totiž budete vše dělat jen tak, jak jste zvyklí, nemůžete očekávat, že se ve Vašem životě objeví nová láska. Naučte se zastavit. Pokud se budete za něčím urputně bez přestání hnát, je velká pravděpodobnost, že toho nikdy nedosáhnete. Pokud naopak zvolníte a naučíte se zastavit a nechat věci plynout tak, jak sami plynou, budete po čase překvapení, jaké životní změny Vám to přinese. 

Nemějte příliš vysoká očekávání 

Ideálního partnera si každý z nás maluje v tom nejlepším světle. Obvykle ale potom přichází zklamání, protože člověk, se kterým se seznámíme, neodpovídá všem našim představám. Neidealizujme si proto obraz toho, jaký by náš partner měl být. Stejně jako my sami máme nějaké chyby, bude je mít i náš protějšek. S tím souvisí i další potřebné pravidlo. Neházejme všechnu vinu na toho druhého. 

Občas je zapotřebí si přiznat, že je vina i na naší straně. Svědčí to o naší dospělosti a zároveň i připravenosti na vážný vztah. Ve vztahu, kde by všechny viny byly svalovány jen na jednoho partnera, není možné dlouhodobě fungovat. Upřímný a čestný člověk, který je ochoten si připustit, že pochybil, má mnohem větší šanci najít v životě svou osudovou lásku. Nehledejte veškeré životní štěstí ve svém partnerovi. Štěstí a životní naplnění pochází od nás samotných a ne od dalších lidí, které potkáme.

Zdroj: Redakce