Potraviny jako příčina přibírání na váze. Pokud chcete zhubnout, tak na tyto rovnou zapomeňte

Fotografie: Freepik

Každý chce mít ploché břicho a žit zdravý život. Některé potraviny však tyto požadavky mohou narušit a proto byste si na ně měli dát velký pozor, říká lékařka Melinda Ratini.

Ačkoliv některým dobrotám, které jsou mimochodem zmíněné níže, prostě nejde odolat, měli byste jejich konzumace raději zvážit. Pokud totiž toužíte po štíhlé postavě a zdravém životním stylu, rozhodně není vhodné dopřávat si neustále nezdravá jídla, protože by se vám to mohlo v budoucnosti nepěkně vymstít. Podívejte se tak proto na potraviny, které byste měli raději ze svého jídelníčku vynechat a nahradit je zdravějšími alternativami.

Křupavé brambůrky

Balíček klasických brambůrků má okolo 500 kalorií. Pokud je však navíc rádi konzumujete s nějakým dipem, tak připočítejte dalších šedesát a nespočet gramů tuku. Zkuste tak namísto této nezdravé potraviny zvolit popcorn bez tuku, který má ve stejném množství okolo 100 kalorií a navíc není tak moc zpracovaný.

Fotografie: Pixabay

Měkoučké Koblihy

Pokud často nedokážete odolat čerstvým koblihám, rozhodně byste se nad touto potravinou měli zamyslet. Tato pochoutka totiž jako jedna z mnoha dokáže podstatně zvýšit objem vašeho břicha. Zkuste tak namísto celého balení koupit pouze jednu a to zřídkakdy. Jedna malá kobliha má totiž 260 kalorií a pokud si jich ke kávě dopřejete pět, je to nejlepší cesta k přibírání na váze.

Pivo

Průměrná dvanáctistupňová plechovka piva má asi 150 kalorií. Tyto kalorie se však sčítají, stejně jako cokoli jiného, co sníte nebo vypijete. Pokud jich tedy vypijete v hospodě šest, asi víte, jaký bordel to ve vašem těle udělá. Navíc jsou to prázdné kalorie, které nemají žádnou přidanou hodnotu. Zkuste tak raději pít světlé pivo, které má na plechovku asi 100 kalorií.

Fotografie: Pixabay

Ochlazující zmrzlina

Zmrzlina sice přináší trošku vápníku, ale pokud si jí dáte půl kelímku, dostanete navíc také 230 kalorií. A to pouze v případě, že se jedná o příchuť vanilky a bez jakékoliv polevy. Pokud máte chuť na něco sladkého a ochlazujícího, můžete si zkusit připravit například jahodovou dřeň.

Tučné červené maso

Pokud máte rádi maso, určitě nedokážete odolat velkému šťavnatému steaku, který vám pokryje celý talíř. Jenže taková půlkilová porce obsahuje okolo 1500 kalorií, které doplňuje okolo 60 gramů špatného tuku. A to bez jakýchkoliv příloh. Zkuste tak raději konzumovat libovější maso, jako je například pravá svíčková.

Fotografie: Pixabay

Pizza s masem

Pizza nemusí být zrovna nezdravá, ale pokud si ji rádi obohacujete o různé přílohy, jako jsou například feferonky, klobása, šunka a hovězí maso, můžete v jednom jediném kousku dostat více než 300 kalorií. Raději ji tak obložte zeleninou, neboť získáte spoustu vlákniny a snížíte její počet kalorií o dvojnásobek.

Obří hamburgery

Pokud máte rádi velké a nadupané hamburgery, rozhodně víte, jaký je to pocit když ho sníte celý. Některé mohou mít více než 1000 kalorií a až 75 gramů tuku. Zůstaňte tak raději u jednoho grilovaného hamburgeru z libového mletého hovězího nebo krůtího masa, případně u vegetariánského hamburgeru.

Fotografie: Pixabay

Super velké hranolky

Dáte si k tomu hranolky? Většina z nás odpovídá na tuto otázku vždy ano. Kdo by přeci odolal krásně křupavým teplým hranolkám s kečupem či jinou omáčkou. Víte však, že taková větší porce této dobroty může mít stejně kalorií jako hamburger. Příště si tak raději objednejte přílohu v podobě salátu nebo zvolte obyčejné brambory.

Zdroj: WebMD