Potraviny vhodné proti lámání nehtů, vypadávání vlasů a nespavosti. Nečekejte na nic a zařaďte je na svůj jídelníček již dnes

Fotografie: Depositphotos

Jestliže vám při česání zůstává ve vašem hřebenu spousta vlasů, musíte neustále upravovat manikúru nebo nemůžete usnout, zkuste některou z těchto potravin.

Při nezdravém životním stylu se pravděpodobně setkáte s tím, že dříve nebo později vás tělo upozorní určitými příznaky. Pokud máte pocit, že hůře spíte, lámou se vám nehty nebo například registrujete více vlasů, které vám vypadnou při jejich mytí, je to varovný signál k tomu, abyste začali s lepší životosprávou. Dost možná vašemu tělu chybí nějaké vitamíny, které nezískává vyváženým jídelníčkem.

Symptomy nezdravého stravování

Důsledkem nezdravé stravy jsou častá nachlazení nebo různé nemoci.  Probouzení uprostřed noci nebo nemožnost usnout značí, že něco není v pořádku. Kvůli nevyspání postrádáte dobrou náladu a energii na to, abyste cokoliv podnikli. Občas se můžete nachytat, jak jste právě dojedli oběd, ale už máte chuť na něco sladkého.

Fotografie: Pixabay

Vašemu tělu pravděpodobně chybí nějaké minerály nebo vitamíny. Pocit toho, že se nedokážete na nic soustředit, nebo to, že jste často podráždění, jsou další důvody k tomu, abyste něco udělali se svojí stravou. Dalším znakem nezdravého jídelníčku, kterého si všimnou častěji ženy, je lámavost nehtů nebo vypadávání vlasů.

Když vám něco chybí

Onemocnění štítné žlázy lze zjistit pomocí odběru krve nebo u lékaře. Nejdříve si zajděte k vašemu lékaři, zda nemáte nějaké onemocnění, které je potřeba léčit odborně. Problém totiž může pocházet i od jater. V případě, že se na nic nepřijde, požádejte svého doktora o odběr krve, díky němuž se zjistí, co přesně vám chybí. Nejčastěji se jedná o vitamín D, železo, bílkoviny, vitamín B12 nebo o nedostatek hořčíku.

Fotografie: Unsplash

Vyzkoušejte tyto recepty

Pomoci si můžete i sami, a to umícháním některých koktejlů, které tělu dodávají potřebné látky. Nejprve si připravte potřebné suroviny. Jednu velkou hrst bio špenátu, šťávu z poloviny bio citronu, dva banány, jedno jablko a jednu sklenici minerální vody. Veškeré ingredience smíchejte a vypijte. Nápoj obsahuje vysoký podíl železa a draslíku a zlepší vám náladu. Léčí příznaky únavy a dodá energii celému tělu.

Fotografie: Freepik

Smoothie, jež vám dodá energii

Připravte si doma dva stonky celeru, jednu velkou hrst špenátu, šťávu z poloviny citronu, jeden banán a minerální vodu. Všechny suroviny smíchejte a nalijte do sklenice. Tento recept by vám měl pomoci hydratovat kůži a je zdrojem velkého množství vitamínu C. Jeho obsahem je velké množství železa a draslíku, které vám pomohou posílit vlasové vlákno. Díky tomu už byste neměli nacházet tolik vypadaných vlasů v odpadu nebo v kartáči. Vaše pokožka už nebude tak suchá a tělo bude mít dostatek energie.

Fotografie: Pixabay

Potraviny, které mají léčivou sílu

Není nutné ihned běžet do lékárny pro doplňky stravy, když si veškeré vitamíny a minerální látky můžete dodat do těla skrze určité potraviny. Stačí váš jídelníček obohatit o suroviny, které jste doposud příliš nekonzumovali. Například špenát je plný vitamínů A, B9, C nebo K. Dále obsahuje velké množství železa, hořčíku, draslíku a hodně antioxidantů. Primárně ženy by ho měly jíst pravidelně, protože jim dodá ztracené železo po menstruaci a zajistí krásné vlasy, nehty a pokožku.

Fotografie: Pixabay

Dále je dobré si přidávat každý den do čisté vody citron, jež dodá vitamín C. Jablko a banány zajistí správné trávení díky velkému obsahu vlákniny, a navíc se po banánu dobře usíná. Nebudete po něm tolik nervózní a dokáže ulevit od depresí. Nezapomínejte konzumovat i hodně mrkve a celeru, protože mají velice pozitivní účinky na lidské zdraví.

Zdroj: Healthline, MedicalNewsToday, WebMD